Přejít k hlavnímu obsahu
V rámci série Pulz zahraje v Paláci Akropolis i duo něco něco se zpěvačkou Alžbětou Trusinovou. | Foto: Radek Herold
V rámci série Pulz zahraje v Paláci Akropolis i duo něco něco se zpěvačkou Alžbětou Trusinovou. | Foto: Radek Herold
redakce -

Čerstvý Pulz klubové scény: Katarzia, post-hudba, Tolstoys nebo P/\ST v Paláci Akropolis

Bourání žánrů, fenomény a nárazy beatů do syntetických stěn. Koncertní cyklus Pulz vstupuje do druhé poloviny svého prvního ročníku. „Pulz si klade za cíl ukázat, jak pestrobarevná ve skutečnosti je československá hudba. Poslední měsíce roku budou patřit kapelám, zpěvačkám i rapperům, kteří potvrzují, že žánry neexistují,“ říká Vojtěch Tkáč, hudební publicista publikující i u nás v magazínu a dramaturg série Pulz. Během podzimu se ve Velkém sále i na Malé scéně pražského Paláce Akropolis představí například Viah, něco něco, Good Times Only, Oliver Torr, Katarzia a další.

Pulz odstartoval letos v březnu a v prostorách Paláce Akropolis už stihl nabídnout umělce jako Badfocus, Arleta, Miss Petty, Dukla a další žhavá jména tuzemské klubové scény. Podzimní část multižánrového koncertní cyklu už 27. září rozpulzovali česko-angličtí Nature Trip, kteří na Žižkov přijeli z Brightonu. Během pražské premiéry jim kryli záda indierockoví srdcaři February. Následně 30. září do Akráče zavítalo duo Méta Monde, které se nedávno představilo v hudební soutěži Czeching. Společně s nimi vystoupili The Valentines a trio We Are Domi, které letos reprezentovalo Českou republiku v Eurovizi.

Mezi hlavní taháky prvního ročníku Pulzu patří vystoupení dvou českých dvojic, které v posledních letech sbírají nejen nominace na hudební ceny, ale i čím dál početnější publikum. V sobotu 8. října totiž ve Velkém sále zahrají elektro-písničkářské skupiny něco něco a post-hudba. „Mým vnitřním impulzem byli vždy inspirativní osobnosti a dialogy o našich životech. Bez lidí bych neměla o čem psát. Proto se snažím nezapomenou hlavně žít,“ vysvětluje slovenská umělkyně Katarzia. V pátek 14. října pražským fanouškům předvede skladby nejen z posledního alba n5, chybět u toho nebudou ani producenti Oliver Torr a Isama Zing nebo mladé slovenské hudebnice Meowlau x Val a zpěvák Taomi.

O tom, jak svébytně lze kombinovat prvky rozmanitých stylů od R&B přes hyperpop až po experimentální elektroniku, přesvědčí Viah už 18. října. Trojici teatrálních umělkyň na Malé scéně bude předskakovat formace Blue Uandi, pro kterou půjde o pražskou koncertní premiéru. Mezinárodní večer Pulzu se uskuteční 29. října, kdy se setkají tři vystupující ze třech evropských zemí. Konkrétně slovenské vycházející hvězdy Tolstoys, čeští indiepopoví miláčci Good Times Only a maďarský elektronický producent Ficture. „Hudba musí pulzovat. Pokud nás naše hudba nekopne do hlavy a nerozproudí náš pulz, tak to není dobrý,“ tvrdí Dan Kranich, člen alternativní rapové dvojice P/\ST. Právě ta po boku pražského rappera s pseudonymem pokoj25 uzavře letošní ročník Pulzu v úterý 15. listopadu.

Program ještě neproběhlých koncertů série Pulz v Paláci Akropolis:

8. 10. 2022 – post-hudba, něco něco, Reflektor DJ set

14. 10. 2022 – Katarzia, Oliver Torr & Isama Zing, Meowlau x Val, Taomi

18. 10. 2022 – Viah, Blue Uandi

29. 10. 2022 – Tolstoys, Good Times Only, Ficture

15. 11. 2022 – P/\ST, pokoj25

Tagy Pulz Katarzia něco něco post-hudba P/\ST

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY