Přejít k hlavnímu obsahu
Tradiční sošky Andělů. | Foto: Zbyněk Surovec
Tradiční sošky Andělů. | Foto: Zbyněk Surovec
redakce -

Cenami Anděl provede herec Kryštof Bartoš, budou v polovině dubna

Po oznámení nominací na ceny Vinyla a Apollo se ohlásily také největší tuzemské hudební Ceny Anděl. Nominace na v pořadí již 32. ročník cen České hudební akademie ještě známé nejsou, pevný je ale už termín slavnostního večera, kterým provede herec Kryštof Bartoš. Uskuteční se v sobotu 15. dubna v prostorách Křižíkova pavilonu pražského Výstaviště.

Místo konání symbolicky naváže na minulý ročník a představí divákům další z významných tradičních kulturních lokací. Moderátora Kryštofa Bartoše mohl pozorný divák krom řady úspěšných seriálů zaznamenat rovněž v intru minulého ročníku Cen Anděl. „Vybrat pro roli moderátora osobnost, která se moderaci profesně přímo nevěnuje, ale je divácky atraktivní, charismatická a přináší oživení a nadhled, je model, který se nám v uplynulých letech velmi osvědčil. Po Ewě Farne a Martinovi Mikyskovi jsme se tentokrát rozhodli zalovit v hereckých vodách a oslovit Kryštofa Bartoše,“ uvádí Lucka Hájková z pořádající agentury LUFF PRODUCTION.

Kryštov Bartoš vzal tuto nabídku jako výzvu: „Nabídka moderovat letošní Ceny Anděl mě mile překvapila, ještě víc mě překvapilo, že jsem na ni prakticky bez váhání kývnul. Něco takového bych nečekal, hlavně vzhledem k tomu, že jsem poprvé a zatím naposledy moderoval před dvanácti lety a šlo o gymnaziální ples,“ směje se. „Trochu sebevědomí mi dodává fakt, že ani Martin Mikyska alias Mikýř není právě ostřílený moderátor, a loňský ročník byl přesto, nebo spíš právě proto, skvělý. Věřím, že i letos se Cenám Anděl podaří skloubit originální a zábavnou show s důstojnou oslavou české hudby, kterou si užijí jak diváci, tak ti, o které jde především – samotní hudebníci. Bude mi ctí být u toho!“ dodává.

V rámci slavnostního předávání ocenění budou moci diváci zhlédnout výběr toho nejvýznamnějšího, co se na české hudební scéně v loňském roce odehrálo. „Máme radost, že můžeme navázat na loňský ročník, který již mohl proběhnout v takové podobě, jakou jsme od počátku plánovali. I tentokrát chceme andělský ceremoniál pojmout důstojně, zároveň však aktuálně a atraktivně tak, abychom potěšili televizní diváky, hosty a všechny hudebníky, kterým bude tento večer zasvěcen,“ říká Hájková a dodává: „Je tradicí, že se snažíme v rámci hudebních vystoupení podpořit kvalitu české tvorby také originálním stage designem, světly a dalšími efekty a výjimkou nebude ani letošní rok. Jsme přesvědčeni, že se mohou diváci opět těšit na netradiční podívanou.“

Hudební vystoupení budou doplňovat předávání celkem patnácti ikonických sošek Anděla se šalmají akademického sochaře Jaroslava Róny těm, kteří svou tvorbou v uplynulém roce nejvíce oslovili Českou hudební akademii. Ta je složena z hudebních profesionálů napříč branží i samotných muzikantů. Tvoří ji hudební dramaturgové, producenti, hledači talentů, pořadatelé akcí, novináři a další osobnosti české hudební scény, včetně držitelů Cen Anděl z předchozích ročníků.

Moderátor Kryštof Bartoš

Aktuálně probíhá první kolo hlasování Akademie, ze kterého vzejde vždy sedm interpretů či děl v dané kategorii. Po druhém kole hlasování budou pro každou kategorii oznámeny tři nominace, ze kterých Akademie následně vybere vítěze. „Tříkolový systém hlasování jsme poprvé vyzkoušeli v minulém ročníku a měli jsme na něj velmi dobrý ohlas od odborné i široké veřejnosti. Přednominace nám umožňují upozornit na ještě větší množství skvělé hudby, která u nás vychází. A akademikům dávají prostor věnovat jí před finální volbou opravdu pozorný poslech,“ říká předseda rady České hudební akademie Honza Vedral. V radě společně s ním zasedli hudební publicista Josef Vlček, ředitelka ČNS IFPI Petra Žikovská a producentka Cen Anděl Lucka Hájková.

32. ročník Cen Anděl Coca-Cola 2022 se bude konat 15. dubna 2023. Ceremoniál v přímém přenosu odvysílá Česká televize. Hlavním mediálním partnerem je Evropa 2.

Tagy Ceny Anděl hudební ceny

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY