Přejít k hlavnímu obsahu
Metal dětem! musí zaplavit planetu. A nebo aspoň sekci „samoživitelé“ v nadaci Z nesnáze 21! | Foto: Sonya Son
Metal dětem! musí zaplavit planetu. A nebo aspoň sekci „samoživitelé“ dárcovské platformy Znesnáze21! | Foto: Sonya Son
Martin Zeller - Út, 16.03.2021 - 10:00

Čas, kterej máš teď, už snad nikdy jindy mít nebudeš!

Nechci nosit depku do smutné země krále Miroslava. Jednou tohle období prostě skončí – a to je na tom to dobrý! A pak chytneme Andreje, zavřeme ho do repráku Oldy Říhy a odjede si s Oldou v tý bedně 6 let, 6 měsíců a 6 dní trvající best off Covid tour ! Mezitím si tam v tom boxu třeba udělá i pěkný hnízdečko. Možná dokonce čapí. Pí*a jedna! A my jsme alespoň mohli dokončit projekt METAL DĚTEM!

Potřebovali jsme s Cocotte Minute strašně dělat něco, do čeho nám nemůže žádnej diletant nebo Andrejův poskok hodit z minuty na minutu nabroušený vidle. A že jich pár naházeli. A taky jsme si uvědomovali, že je tady někdo koho to semlelo ještě víc než nás z kultury. Je tu 200 000 rodičů samoživitelů a desetitisíce z nich přišli přes noc o práci nebo o možnost získat alimenty. V Cocottech, v našem týmu a mezi našima fans byla vždycky fakt silná energie, tak jsme si řekli, že tu energii nasměrujeme do něčeho konstruktivního a smysluplnýho. A navíc to celý někomu udělá radost a pomůže v opravdu těžký situaci. Tady nebylo co řešit. A tak jsme rozjeli METAL DĚTEM!

Metal dětem! | Foto: Sonya Son

Jak hláška Metal dětem vznikla

Metal dětem je legendární hláška, kterou končil každej díl kultovního pořadu Pomeranč, jenž jsem měl čest moderovat. A ono to prostě zlidovělo. V komunitě nejen kolem naší kapely se takhle zdravěj lidi už vlastně zcela běžně. Tak proč to nerozšířit i na zbytek světa!

A protože nemám rád složitý věci, celý to vlastně bude fungovat velmi jednoduše. My jsme to jako kapela vymysleli a nechali vyrobit první várku. A taky jsme to rovnou i ze svýho celý zaplatili. A teď to proste prodáme online na metaldetem.cz a všechno co se utrží půjde do dárcovské platformy Znesnáze21. Takže my dámě půlku, lidi druhou a ve výsledku věřím, že do měsíce budem nadaci posílat sumičku s pěti nulama.

Platforma Znesnáze21 spadající pod Nadační fond pomoci Karla Janečka má skvěle zpracovaný mechanismy, jak seriózně najít ty nejpotřebnější a umí k nim ty peníze dostat rychle a v pořádku. To by bylo nad naše síly. My dodáme náboje a oni to zacílej, kam se to má správně trefit. Myslím, že jsme dobrý spojenci.

Metal dětem | Foto: Sonya Son

Za vším je osobní příběh, moje máma byla samoživitelka

Moje máma byla na mě a bráchu sama. A nebylo to pro ni vůbec jednoduchý. Fotr lil a neplatil na nás posledních 10 let než jsme se s bráchou nějak osamostatnili a mohli tak mámě ulevit. Je mi uplně jasný, co zažívaj ty děcka z takovejdle rodin a navíc v týdle době. Takže to byla vlastně snadná volba.

Teď jsme se prostě rozhodli, že je čas rozkopnout dveře a zařvat METAL DĚTEM! jako oznámení, že jsme tady a zveme každýho, kdo chce jít s náma a přidat ruku k dílu. A taky věřím, že to nějakej začátek. Metal dětem! musí zaplavit planetu. A nebo aspoň sekci „samoživitelé“ v dárcovské platformě Znesnáze21!

A co do té doby budeš dělat ty? Pokud nejsi mentál a nemáš bubeníka z druhýho konce republiky zavřenýho tam v lockdownu, pracuj na sobě, zkoušej, nahrávej, natáčej klipy, protože čas, kterej máš teď, už snad nikdy jindy doufám mít nebudeš! Anebo stejně jako my zkus někomu pomoct...

Jaké jsou vaše zkušenosti s charitativní činností? Vrhli jste se někdy do něčeho podobného? Podělte se s námi a napište nám na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita Cocotte Minute Martin Zeller Metal dětem

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Martin Zeller
Frontman kapely Cocotte Minute
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY