Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 22.08.2021 - 00:10

Butikový single-cut Orange OE-1

Firma Orange Amplification si svou pozici na trhu vybudovala především díky výrobě kvalitních zesilovačů, komb a boxů. Před časem se firemní portfolio začalo rošiřovat také o různé typy efektů a nyní se tradiční britské značka zkouší prosadit i v kytarovém segmentu. Důkazem je prémiový ručně vyráběný model kytary s označením OE-1, který navrhl technický ředitel společnosti Orange Ade Emsley a stavby se ujal Jason Burns z londýnského kytarového custom shopu Blast Cult.

Nástroj, kombinující konstrukční prvky Les Paulu a kytar Gretsch, je opatřen masivním mahagonovým korpusem bez rezonančních dutin, přířez lehkého výběrového mahagonu byl použit i na stavbu lepeného krku s profilem, jehož tvar se směrem k patce mění z písmene V na klasické C. Ebenový hmatník o radiusu 12 palců nese 22 jumbo pražců Dunlop a ořech ze syntetické kosti má šířku 43 mm.

Do těla s hranami chráněnými tzv. šachovnicovou lemovkou je pomocí „dogear“ systému vsazena dvojice minihumbuckerů Mojo Filtertron, ale objednat je možné také single coily Staple P-90 s Alnico magnety. Ovladače od firmy Switchcraft sestávají z třípolohového přepínače, samostatných hlasitostí a tónových clon. Potenciometry i switch dostaly poctivé stylové krytky ze soustruženého bronzu.

Struníku stopbar sekunduje pevná niklovaná kobylka tune-o-matic ABM Kalamazoo a hlavici s ladicími strojky Grover, disponujícími převodovým poměrem 18:1, zdobí logo z pravé perleti zasazené do svrchního ebenového plátu. Designer Ade Emsley o nástroji řekl: „Je to směs inženýrství, instinktu a mých vlastních zkušeností se špičkovýmíi kytarami. Jsem hrdý na zvuk a feeling, který tato kytara přináší.“

V současné době je Orange schopen zasílat exkluzivní model OE-1 pouze v rámci Spojeného království a doba dodání činí cca čtyři týdny od objednání. Kusové výrobě odpovídá i cena pohybující se okolo 4500 eur včetně pevného pouzdra Hiscox. V základu je nástroj nabízen v tmavém transparentním laku, doplněném zlatým a krémovým nástřikem topu.

Tagy Orange Orange OE-1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY