Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 24.08.2019 - 00:01

Butikový Mr. Black Mini Vintage Chorus

Butiková firma Mr. Black z oregonského Portlandu má ve své nabídce dvojici pedálových chorusů Vintage Ensemble a Vintage Ensemble Stereo Chorus/Vibrato, konstrukčně vycházejících z legendárního Bosse CE-1 z roku 1976, jehož obvody využila společnost Roland poprvé u tranzistorového komba JC-120. Americký výrobce nyní přichází s modifikovaným modelem svých předchůdců, který nese označení Mini Vintage Chorus.

Novinka si vypůjčila část obvodů z verze Vintage Ensemble Stereo Chorus/Vibrato, signálová cesta je samozřejmě plně analogová a okruh je postaven na čipech BBD (bucket brigade delay), které poskytují muzikální, dynamický a frekvenčně velmi příjemný tón s modulací pohybující se od klasického chorusu k poměrně výraznému vibratu.

Hlavní panel kompaktního šasi o rozměrech 47 x 94 x 46 mm je osazen trojicí mini potenciometrů s tradičními funkcemi Mix – plynulé nastavení poměru efektovaného a čistého signálu, Width – šířka a výraznost modulační vlny a Rate – rychlost pulsace. Nášlapný footswitch je zapojen v režimu true bypass.

Krabička s proudovým odběrem 60 mA je napájena 9V DC adapterem, jehož vstupní konektor (2.1 mm) najdeme na pravé straně šasi. Stejně jako ostatní produkty firmy Mr. Black je i Mini Vintage Chorus kompletován ručně z výběrových součástek. Cena efektu, který nezabere příliš místa v pedalboardu a váží pouhých 340 g, byla nastavena pod hranicí 100 dolarů.

Tagy Mr. Black Mr. Black Mini Vintage Chorus
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY