Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 08.06.2016 - 00:01

Bubínky Tama Vintage PM a HS ze série S.L.P.

Speciální snare edice Sound Lab Project japonského výrobce bicích nástrojů Tama se rozrostla o dvojici malých bubnů S.L.P. Vintage Poplar Maple a Vintage Hammered Steel s rozměry 5.5 x 14 palců , vyráběných podle starších receptur. Ke stavbě korpusů byla jak je z názvů obou bubínků patrno použita osvědčená kombinace javoru a topolu a v druhém případě tepaná ocel.

Tělo modelu S.L.P. Vintage Poplar Maple o síle 6 mm tvoří 4 vrstvy javoru a 2 vrstvy topolu - 2x vnitřní javor, 2x topol, 1x javor plus vnější zpevňující javorový plát s plamínkovou kresbou, poskytující bubínku hřejivý a plný zvuk s muzikálními středy.

Hardware sestává z ocelových ráfků Mighty Hoops osmi otvory pro ladicí šrouby, mušlí Hi-Tension a strunění Starclassic 20 strand z karbonové oceli. S.L.P. Vintage Poplar Maple je dodáván v přírodní transparentní povrchové úpravě Natural Figured Maple.

Model S.L.P. Vintage Hammered Steel disponuje díky 1.2 mm silnému ocelovému plechu s tepaným povrchem sušším, konkrétním, ale barevně komplexním zvukem s dostatečnou hloubkou a temnějším charakterem. Snare je osazen masivními dovnitř ohýbanými ocelovými ráfky Sound Arc o tloušťce 2.3 mm s deseti ladicími otvory a mosaznými mušlemi.

Struník s vertikálním napínacím mechanismem je vybaven struněním Super Sensitive z uhlíkové oceli, které se stejně jako u předchozího typu uchycuje pomocí nylonových pásků. Tato verze je dostupná v elegantní matné úpravě Satin Chrome Finish. Obě varianty jsou osazeny blánami Evans (pískovaná + čirá).

Bubínky S.L.P. Vintage Poplar Maple a Vintage Hammered Steel ze série Tama Sound Lab Project představují svou zvukovou charakteristikou ideální volbu pro blues, jazz, funk nebo rock a to ze velmi přijatelnou cenu, která se pohybuje pod hranicí 300 Euro.

Tagy tama
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY