Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová -

Bratislavská novinka: hudební přehlídka a konference Sharpe

Příznivci slovenské i zahraniční scény by měli zpozornět. V bratislavském centru Nová Cvernovka proběhne ve dnech 27. a 28. dubna mezinárodní showcase festival a hudební konference s názvem Sharpe: 20 koncertů na 6 pódiích, unplugged variace, unikátní prostory, během dne přednášky, diskuze a workshopy pod vedením zkušených odborníků.

Posláním této akce ovšem není jen přinášení zážitků, ale také prohloubení komunikace a propojování scény. Název Sharpe odkazuje na ostrost, nekompromisnost, talent i jinakost. „Sú to pre nás atribúty, ktoré veríme reflektujú to, akým spôsobom chceme celý projekt pripraviť po hudobnej a produkčnej stránke,“ dodávají organizátoři z LALA Slovak Music Export.

Můžete tam vyrazit za inspirací v podobě šikovných slovenských i zahraničních muzikantů zaměřených na experimentální elektroniku, post-klubovou scénu, kytarovky, jazzové fúze, shoegaze, psychedelii i indie folk. Skvělé reference mají italský experimentální producent a bubeník Andrea Belfi, holandští Blue Crime nebo excentrický vídeňský dance-pop Ankathie Koi. Ze Slovenska pak Space Cats, Says, duo Tittingur či producent Isama Zing.

V rámci konferenčního programu vystoupí zástupci bookingové agentury ATC LIVE (Fink, Mac Demarco, Romare, Sleaford Mods), dramaturgové festivalů Ment a Eurosonic Noordeslag a mnozí další.

www.sharpe.sk

Tagy showcase Sharpe

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je editorkou pořadu ArtCafé Českého rozhlasu Vltava a zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články kromě Frontmana naleznete také v Harmonii, Full Moonu, Sparku, Lidových novinách aj. Působila na pozici Head of…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY