Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová - Pá, 16.03.2018 - 12:30

Bratislavská novinka: hudební přehlídka a konference Sharpe

Příznivci slovenské i zahraniční scény by měli zpozornět. V bratislavském centru Nová Cvernovka proběhne ve dnech 27. a 28. dubna mezinárodní showcase festival a hudební konference s názvem Sharpe: 20 koncertů na 6 pódiích, unplugged variace, unikátní prostory, během dne přednášky, diskuze a workshopy pod vedením zkušených odborníků.

Posláním této akce ovšem není jen přinášení zážitků, ale také prohloubení komunikace a propojování scény. Název Sharpe odkazuje na ostrost, nekompromisnost, talent i jinakost. „Sú to pre nás atribúty, ktoré veríme reflektujú to, akým spôsobom chceme celý projekt pripraviť po hudobnej a produkčnej stránke,“ dodávají organizátoři z LALA Slovak Music Export.

Můžete tam vyrazit za inspirací v podobě šikovných slovenských i zahraničních muzikantů zaměřených na experimentální elektroniku, post-klubovou scénu, kytarovky, jazzové fúze, shoegaze, psychedelii i indie folk. Skvělé reference mají italský experimentální producent a bubeník Andrea Belfi, holandští Blue Crime nebo excentrický vídeňský dance-pop Ankathie Koi. Ze Slovenska pak Space Cats, Says, duo Tittingur či producent Isama Zing.

V rámci konferenčního programu vystoupí zástupci bookingové agentury ATC LIVE (Fink, Mac Demarco, Romare, Sleaford Mods), dramaturgové festivalů Ment a Eurosonic Noordeslag a mnozí další.

www.sharpe.sk

Tagy showcase Sharpe
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Přispívá do Full Moon Magazine, kulturního magazínu Uni, Frontman.cz, Lidových novin aj. Je manažerkou česko - běloruského dua Zabelov Group a písničkáře Davida Pomahače. Roku 2019 spoluzaložila Music Managers Forum Czech Republi...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY