Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 10.12.2022 - 08:00

Brad Pitt otevřel modernizovaný areál Miraval Studios

Hollywoodská ikona Brad Pitt a francouzský producent, pianista a skladatel Damien Quintard otevřeli po roční rekonstrukci studiový areál na panství Miraval ležícím na jihu Francie. Historie studia sahá do poloviny sedmdesátých let a vznikaly zde např. nahrávky z floydovského opusu The Wall či alba kapel The Cure, Cranberries, AC/DC, Stinga nebo Sade. Od roku 2000 nebylo studio využíváno, a to až do loňského roku, kdy Pitt s Quintardem oznámili, že chystají jeho rozsáhlou renovaci.

Hlavní komplex Studio One nabízí kontrolní místnost o rozloze 100 m², nahrávací prostor s 25 m vysokými stropy nebo koncertní sál o rozloze 320 m². K dispozici je zrestaurovaný klavír Broadwood & Sons z 60. let 19. století od Jacquese Loussiera, klavír Bosendorfer a syntezátory Moog, Roland či Solina. Základ technické výbavy, založené na systému Dolby Atmos, představuje ikonická konzole SSL 4000 G+ a nový zakázkový hybridní analogově-digitální pult „The Spaceship“. Nahrávat lze také prostřednictvím Logic Pro nebo Ableton Live.

Tagy Miraval Studios Brad Pitt

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY