Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 28.07.2014 - 10:40

Bossův Custom Shop: krabičky z edice Waza Craft

Waza je japonský výraz pro spojení umění a techniky a toto slovo najdeme také v názvu nové série efektů Boss Waza Craft, do které patří modely SD-1W Super Overdrive, BD-2W Blues Driver a DM-2W Delay.

Čím se tedy edice Waza Craft odlišuje od dnes už notoricky známých pedálů? Jsou to především inovované obvody, pečlivě vybírané součástky a v neposlední řadě minipřepínače rozšiřující zvukové možnosti každého z efektů. Design, ovládací prvky i barva šasi ctí originální předlohy, novinky ale mají na nášlapném gumovém plátu vytlačeno bílé logo s japonskými znaky a nápisem Waza Craft a čelní strana efektu nese nálepku "Inspected In Japan" s typovým označením a sériovým číslem.

Boss SD-1W Super Overdrive vychází z legendárního modelu SD-1, jenž se už 30 let těší mimořádné oblibě u velké části kytarové veřejnosti. Potenciometry a jejich názvy zůstávají stejné, ale nad ovladačem Tone najdeme dvoupolohový miniswitch - v poloze Standard funguje krabička v klasickém SD1 modu, po přepnutí do režimu Custom se rozšiřuje zvuková paleta a narůstá zkreslení.

Boss BD-2W Blues Driver je prémiovou verzí známého zkreslovače, režim Standard je opět shodný s předlohou, v modu Custom je zvuk zpěvnější, má delší sustain a ještě citlivěji reaguje na sílu úhozu pravé ruky. Velmi muzikální zkreslení využitelné v mnoha stylech.

Letitý Boss delay DM2 patří už dlouhá léta mezi vyhledávané analogové delaye využívající tzv. BBD (Bucket Brigade) čipy, které se vyznačují pro ucho příjemným, sametovým soundem. DM-2W Delay se v režimu Standard chová stejně jako starý DM2 (plně analogový obvod, 20 až 300 ms), po přepnutí do Custom modu se časová prodleva zdvojnásobí a zvuk je více otevřený, vzdušnější a čitelnější. Kromě toho má novinka také výstup pro neefektovaný signál a vstup pro expression pedal, kterým ovládáme čas delaye.

Díky vybíraným součástkám s přísnější hodnotovou tolerancí, kvalitnějším kondenzátorům a upraveným obvodům efekty generují méně šumu a nesmazávají charakter nástroje. Modelová řada Boss Waza Craft představuje firemní alternativu na bázi Custom Shopu a je určena hráčům, kteří mají rádi kvalitní, analogový sound. Předběžné ceny pro americký trh se pohybují od cca 150 (SD-1W, BD-2W) do 180 dolarů za delay DM-2W.

Tagy boss pedalboards
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY