Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 11.12.2018 - 00:01

Boss Waza Tube Amp Expander

Japonský Boss připravuje sériovou výrobu novinky s označením Waza Tube Amp Expander, která v jeho produktovém portfoliu představuje poměrně zásadní inovaci. Flexibilní programovatelné zařízení v sobě kombinuje kvalitní reaktivní attenuator pro lampové zesilovače, emulátor kabinetu, analogový koncový stupeň, banku IR impulsů, ekvalizer, zvukovou kartu a efektovou jednotku.

Ovladače na čelním panelu kovového šasi o rozměrech 380x296x110 mm jsou rozděleny do třech sekcí – v levé části najdeme přepínače Resonance – Z a Presence – Z s mody Lo/L-Mid/H-Mid/Hi doplněné potenciometrem výkonové brzdy Speaker Out. Tato jednotka umožňuje u elektronkových aparátů s výkonem až 150 W využít zvukový a dynamický potenciál jejich koncových stupňů při zachování únosné hlasitosti jak v pódiových tak studiových podmínkách.

Systém nabízí využití čtyř ekvalizerů, kompresoru, delaye a reverbu (samostatný ovladač) se softwarovou editací, nechybí přímá aktivace efektů pomocí tlačítka a stejné řešení je použito i pro funkce FX Loop, Solo/EQ a Amp/Ctl. Do paměti lze uložit až deset přednastavených presetů a následně je vybírat spínačem Rig. Stanice je vybavena také potenciometry pro výstup sluchátek a Line Outu.

Pozitivní informací je, že do Waza Expanderu je možno nahrát čtyři IR impulsy, takže vlastník tohoto modelu nebude v případě přímého nahrávání závislý výhradně na integrovaném speaker simulatoru disponujícím sedmi různými emulacemi s využitím pěti typů mikrofonů. AD/DA převodníky zvukové karty pracují s rozlišením 32bit/96kHz a vestavěný analogový Class AB zesilovač s technologií Tube Logic poskytuje výkon 100 W.

Bohatá konektivita zahrnuje vstup lampového aparátu (4/8/16 Ohm, Input Level 10/50/100W), dva paralelně zapojené výstupy kabinetů, konektory pro footswitche (GA-FC, FX Loop), zdířku Amp Ctl s mody Latch/Pulse/Invert, dvojici DIN konektorů MIDI In, Out/Thru, USB port, sluchátkový výstup, send/return efektové smyčky (Level -10/+4dB) s odepínatelným uzemněním, sériovým nebo paralením zapojením a trojici linkových XLR výstupů.

Boss Waza Tube Amp Expander se v celosvětové distribuci objeví pravděpodobně na jaře příštího roku a výrobce by měl novinku oficiálně představit na lednovém veletrhu NAMM. Cena nového Expanderu, jenž bude dodáván s dvojicí kovových profilů pro uchycení do racku, nebyla zatím zveřejněna.

Vzhledem k tomu, že Boss v době psaní tohoto článku ještě k WTAE neuvolnil oficiální video, se můžete podívat alespoň na záznam demonstrující možnosti podobně koncipovaného modelu Universal Audio OX Amp Top Box.

Tagy boss Boss Waza Tube Amp Expander
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY