Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 19.12.2019 - 00:01

Boss Waza-Air: kytarový systém v bezdrátových sluchátkách

Malou revolucí v oblasti kytarových systémů by se dala nazvat novinka Waza-Air z produkce firmy Boss. Podle slov výrobce je technologie ukrytá v bezdrátových sluchátkách schopna poskytnout hráči skutečně reálnou zvukovou odezvu, přesně kopírující poslechové vlastnosti při použití klasického komba či zesilovače a boxu.

V proprietárních sluchátkách s 50 mm drivery je zabudován gyroskopický senzor, jenž sleduje pohyby hlavy hráče a s pomocí 3D algoritmů vytváří zvukové pole odpovídající reálné prostorové projekci s dynamickou lokalizací zvuku.

Zařízení nabízí tři různá zvuková prostředí: režim Surround umísťuje zesilovač do virtuální studiové místnosti, mod Static poskytuje přirozenou prostorovou lokalizaci, kde se kombinovaný zvuk zesilovače a místnosti neustále mění v závislosti na tom, jak uživatel pohybuje hlavou, a režim Stage posune centrum projekce aparátu do zadní virtuální linie.

V základu lze využít 5 typů emulovaných zesilovačů převzatých ze série Katana, k dispozici je více než 50 efektů a 6 presetů. Ovladače na mušlích nastavují i hlasitost nebo funkci playback navázanou na Bluetooth streaming. Sluchátka s transmitterem jsou vybavena automatickým pohotovostním režimem, šetřícím kapacitu dobíjecích Li-Ion článků s výdrží okolo 5 hodin (sluchátka) respektive 12 hodin (vysílač) nepřetržitého provozu.

Systém Boss Waza-Air se může pochlubit téměř nulovou latencí a samozřejmostí je editace prostřednictvím aplikace Boss Tone Studio. Cena setu tvořeného sluchátky, malým jackovým transmitterem WL-T a napájecím kabelem micro USB, se pohybuje pod hranicí 400 dolarů.

Tagy boss Boss Waza-Air
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY