Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 13.11.2021 - 00:01

Boss Waza-Air Bass: bezdrátová 3D sluchátka pro basu

Kytarová verze sluchátek Waza-Air se před rokem setkala s mimořádným úspěchem, o čemž svědčí fakt, že sofistikovaný systém určený pro cvičení, byl krátce po uvedení na trh zcela vyprodán. Japonský Boss nyní obdobně koncipovaný model nabízí také basistům, kteří u nového provedení Boss Waza-Air Bass mohou využít Bluetooth streaming podpořený mobilní aplikací, prostorově řešený zvuk, modeling známých zesilovačů, efektovou jednotku, bezdrátové propojení s nástrojem a další funkce.

Kromě modelingu pěti aparátů a více než třicítce efektů mají sluchátka – stejně jako u kytarové varianty – integrován gyroskopický senzor, takže můžete svou hru umístit do 3D virtuálního prostředí a slyšet se v mixu, což přináší mnohem realističtější poslech než běžná stereo báze. Základní ovladače najdeme na mušlích, zatímco detailnější editaci a organizaci presetů obstarává firemní software Tone Studio, kompatibilní s platformami iOS a Android.

Boss Waza-Air Bass nabízí tři různá zvuková prostředí: režim Surround umísťuje zesilovač do virtuální studiové místnosti, mod Static poskytuje přirozenou prostorovou lokalizaci, kde se kombinovaný zvuk zesilovače a místnosti průběžně mění v závislosti na tom, jak hráč pohybuje hlavou, a režim Stage posune centrum projekce aparátu a přiřazeného playbacku do zadní virtuální linie.

Nástroj lze se systémem propojit pomocí přiloženého jackového transmitteru WL-T, takže při cvičení či skládání nebudete rušeni žádnou kabeláží. Sluchátkům dodává energii dobíjitelná Li-ion baterie s průměrnou výdrží 5 hodin nepřetržitého provozu a podobným článkem je osazen také vysílač WL-T, u nějž výrobce udává výdrž cca 12 hodin na jedno nabití.

Součástí aplikace je i 6 uživatelsky konfigurovatelných předvoleb, 10 patternů akustických bicích s nastavitelným tempem a reverbem, kvalitní metronom s 32 rytmy a nechybí ani chromatický tuner, doplňující jednoduchou ladičku vestavěnou ve sluchátkách. Praktickou vychytávku představuje možnost ovládat funkce prostřednictvím volitelného bezdrátového MIDI expression pedálu Boss EV-1-WL.

Model Boss Waza-Air Bass o hmotnosti 320 g využívá proprietární 50 mm drivery a přenos signálu probíhá na frekvenci 2.4 GHz. Balení obsahuje také transmitter WL-T a napájecí kabel Micro USB. Oficiální česká cena setu se pohybuje okolo 12300 Kč. Výrobce nabízí i volitelné nylonové převozní pouzdro CB-WZ-AIR s pěnovou vložkou, do níž jsou vystříhnuty otvory kopírující rozměry a tvar jednotlivých komponent sluchátkové sady.

Tagy boss Boss Waza-Air Bass

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY