Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 06.01.2023 - 00:01

Boss SL-2 Slicer: „pedalboard friendly“ verze modelu SL-20

Po oblíbeném a stále vyhledávaném efektu SL-20, jenž značka Boss uvedla na trh před 14 lety, přichází japonský výrobce s kompaktnější variantou SL-2 Slicer, která je stejně jako její větší předchůdce schopna „rozsekat“ váš zvuk do jedinečných perkusivních patternů, včetně zpracování signálu pomocí interních filtrů a efektů. Novinka nabízí mimo jiné také několik možností výstupu pro oživení groovů ve stereofonním poli.

Na výběr je celkem 88 továrních patternů, další lze využít prostřednictvím aplikace BOSS Tone Studio  pro platformy macOS a Windows, instalované presety volitelné pomocí dvou rotačních přepínačů jsou rozděleny do 8 typů (Single 1/2, Dual 3/4, Tremolo 5, Harmonic 6, SFX 7/8) po 11 variacích pro každý z nich.

Dva duální prstencové potenciometry ovládají funkce Tempo, Balance, Attack, Duty a celkovou hlasitost, takže nastavení požadovaného tvaru, délky, rychlosti pulsace či výraznosti efektu (rozsah +-12 dB) je otázkou několika sekund.

Šasi je osazeno dvěma vstupy i výstupy pro integraci s jakoukoliv sestavou a navíc je zde možnost volby ze 7 stereofonních výstupních modů: Fixed, EFX/Direct, Random, Ping-Pong, Auto, 3D Cross, a 3D Rotation, což poměrně zásadně navyšuje flexibilitu tohoto pedálu.

Kromě tradičního nášlapného switche, sloužícího zároveň k nastavení tap tempa, je možno efekt ovládat externím expression pedálem nebo dvojicí spínačů, pro které je vyhrazena jacková zdířka CTL / EXP. Najdeme zde samozřejmě i USB-B port a minijackový TRS MIDI In konektor pro synchronizaci CC dat a clocku.

Boss SL-2 Slicer je využitelný pro jakýkoliv elektrifikovaný nástroj a svou práci zastane také v případě beatmakerů, DJs či zvukových experimentátorů. Použity byly kvalitní AD/DA převodníky (AD – 24-bit + Adaptive Focus / 48 kHz, DA – 32-bit) zaručující špičkový zvuk. Oficiální cena se pohybuje okolo 170 dolarů.

Tagy boss Boss SL-2 Slicer

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY