Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Boss Katana Gen 3: nová řada bestsellerů

Dnešní den si firma Boss vybrala pro oficiální premiéru nové série Katana – celosvětově nejlépe prodávaných modelingových zesilovačů a komb. Edice s označením Katana Gen 3 si zachovává základní architekturu svých předchůdců, včetně cenové dostupnosti a všestrannosti, díky čemuž se pro celou řadu hráčů staly aparáty Katana ideální volbou v domácích, studiových i pódiových podmínkách. Kolekce Gen 3 zahrnuje komba Katana-50 Gen 3, 50 EX Gen 3, 100 Gen 3 1x12” / 2x12”, Gen 3 Artist a zesilovače Katana Gen 3 Head a Artist Head. Co tedy tato série přináší nového?

Režim Pushed

K voicingovým modům nyní výrobce přidal zesilovačový model Pushed, jenž se podle slov značky zaměřuje na „na dotek citlivý gain čistého kanálu aparátu hnaného do harmonické saturace“, což jinak řečeno znamená, že na své si přijdou kytaristé, kteří u elektronkových zesilovačů rádi využívají nastavení, kdy obvody pracují na hraně zkreslení a okamžitě reagují na změnu dynamiky hry.

Upgrade sekce Tube Logic a obvod Bloom

Boss také vylepšil vlastnosti analogové koncové Class A/B jednotky využívající patentovanou technologii Tube Logic, která by měla poskytovat ještě realističtější zvuk, vyšší dynamiku i herní feeling s charakterem klasických lampových aparátů. Verze Katana Gen 3 Head, Artist a Artist Head zároveň dostaly inovovaný obvod Bloom, který je aktivovatelný tlačítkem a přináší širší dynamickou odezvu v basech plus ostřejší atak.

Boss Tone Studio a Bluetooth konektivita

Akualizací prošel software Tone Studio, přičemž upgrade se tentokrát soustředil na snadnější editaci prostřednictvím mobilního telefonu, kompatibilita se systémy Windows / macOs samozřejmě i nadále zůstává. V návaznosti na zmíněnou aktualizaci týkající se smartphonu instaloval Boss do série Gen 3 konektor pro volitelný Bluetooth Audio MIDI Dual adapter. Místo původně monofonního sluchátkového výstupu zde najdeme jeho stereofonní variantu.

První reakce při testování těchto modelingových zesilovačů se ve většině shodují na tom, že oproti provedením MK I a MK II „zní živěji, s příjemnějšími výškami, bohatšími harmonickými složkami ve středním pásmu a pevnějším, definovanějším projevem v oblasti spodních frekvencí.

Oficiální evropské ceny by se měly pohybovat v následujících relacích: Boss Katana-50 Gen 3 – cca 340 eur, 50 EX Gen 3 – cca 420 eur, 100 Gen 3 1x12” – cca 500 eur, 100 Gen 3 2x12” – cca 600 eur, Gen 3 Artist  – cca 800 eur, Katana Gen 3 Head  – cca 500 eur, Gen 3 Artist Head  – cca 700 eur.

Tagy boss Boss Katana Gen 3

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY