Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 08.11.2022 - 00:01

Boss DS-1W: klasika v prémiové verzi Waza Craft

Distortion DS-1, jenž v roce 1978 stál u zrodu bezkonkurenční popularity pedálů značky Boss, je nedílnou součástí kytarového zvuku mnoha kapel, včetně Nirvany, Red Hot Chili Peppers, Jane's Addiction, sólových alb Joea Satrianiho, Stevea Vaie, Mikea Sterna atd. Japonský výrobce se letos k tomuto dnes už ikonickému efektu vrací ve formě modelu DS-1W ze série Waza Craft, který nabízí sound klasické předlohy plus nový režim s moderněji koncipovaným charakterem.

Stejně jako ostatní zástupci kolekce Waza Craft ctí i DS-1W design a ovládání (Volume, Tone, Dist) předlohy, ale navíc přidává malý dvoupolohový přepínač volící mezi mody Standard a Custom. První jmenovaný režim poskytuje tradiční zvuk originální verze, zatímco mod Custom posouvá klasiku směrem do moderněji znějících teritorií.

V daném případě přináší druhá pozice spínače objemnější plnější tón s výrazněji se projevujícími středovými pásmy, vysokým podílem harmonických složek a citlivější reakcí na dynamiku hry, takže zvuk nástroje je schopen se lépe prosadit v kapelovém mixu a zároveň rozšiřuje možnosti tohoto zkreslovače, použitelného v řadě hudebních žánrů, počínaje popem přes funky, rock, grunge až po metal.

Další důležitou modifikaci duálního okruhu, postaveného na tranzistorech a operačních zesilovačích, představuje posílení výstupní hlasitosti o hodnotu +6 dB, což tomuto efektu umožňuje lépe fungovat jako boost pro nakopnutí preampu lampového aparátu. Korekce Tone je optimalizována pro oba režimy, posílen byl také vstup signálu do clippingové sekce, tón má čitelnější atak, delší sustain a přirozeněji reaguje na práci s kytarovým volume potenciometrem.

Plně analogový Boss DS-1W Waza Craft, osazený kvalitním bufferem a napájený 9V adapterem nebo baterií, je vyráběn v japonské centrále firmy. Česká cena se pohybuje okolo 4000 Kč.

Tagy boss Boss DS-1W

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY