Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Boss DR-01S: rytmický parťák nejen pro buskery

Hrajete akusticky a chybí vám parťák, který by vaši produkci, tvorbu nápadů nebo cvičení podpořil rytmickou složkou? Pokud ano, tak právě pro vás připravil Boss novinku v podobě rytmického modulu DR-01S Rhythm Partner disponujícího řadou nástrojů, kompaktními rozměry, integrovaným zesilovačem s reproduktorem a také možností napájení prostřednictvím baterií.

Zařízení v podobě dvou spojených plastových tubusů s dřevěnou přední hranou nabízí celkem 18 základních režimů se zvuky různých perkusivních nástrojů včetně bicí soupravy s akustickým nebo elektronickým rejstříkem, metronomu a různých efektovaných zvuků. Jednotlivé nástroje lze vzájemně kombinovat (až 7 najednou) a výsledné patterny následně ukládat do paměti s kapacitou 50 presetů.

Pomocí externích footswitchů je možné DR-01s s čtyřiadvacetibitovými převodníky, 24hlasou polyfonií, sedmiwattovým zesilovačem a speciálním čtyřpalcovým širokopásmovým reproduktorem ovládat také v reálném čase, samozřejmostí je nastavení tempa v rozsahu 40 až 300 bpm nebo změna rytmické struktury v 3/4, 4/4 a 6/8 taktu.

Na zadní straně najdeme kromě zdířky adapteru, minijackových stereo konektorů Aux In a Line Out a footswitchového vstupu CTL 1/2 také šachtu pro 6 tužkových AA baterií, které podle informací výrobce vydrží v případě použití alkalických článků napájet zařízení po dobu cca 10 hodin. Boss DR-01S Rhythm Partner by se měl na pultech evropských obchodů představit zřejmě v průběhu září za cenu okolo 220 eur.

Přehled zvukových režimů:

Shaker, Maracas, Bell, Whistle, Tambourine, Pandeiro, Claves, Cowbell, Triangl, Guiro, Bongo, Hand clap, Paila, Conga, Cajon, Drums, Metronome, Sound effects.

Tagy boss busking Boss DR-01S

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY