Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 07.09.2021 - 00:01

Boss Cube Street II: stereofonní kombo na baterie

V odkazu kompaktních buskingových komb Roland Cube Street pokračuje nový model Cube Street II z produkce dceřiné značky Boss, která u tohoto lehce přenosného a skladného aparátu upravila konstrukci, design, zvýšila maximální výkon a přidala některé praktické funkce. Rebrandovaná novinka se tak stává vážným konkurentem pro obdobně koncipované produkty firem Orange, Blackstar, Ashton, Joyo Audio, Fishman apod.

K nejvýznamnějším změnám patří nově navržená konstrukce kabinetu z odolného ABS  plastu, díky níž je kombo ještě lehčí než jeho předchůdci od Rolandu, stereofonní koncový zesilovač napojený na dvojici reproduktorů o průměru 6.5 palců nyní poskytuje celkový výkon 10 W (2 x 5 W) a kromě jiného přibyla funkce Eco, snižující spotřebu energie a prodlužující životnost baterií při nižších hlasitostech.

Preamp má v základu dva kanály – Mic/Instrument s kombinovaným TRS/XLR konektorem a kanál Guitar/Mic s jackovým vstupem, které jsou kompatibilní s celou řadou elektronických nástrojů. První jmenovaná větev disponuje třípásmovými korekcemi a reverbem, stejně vybavený druhý kanál přidává rotační volič chorusu a delaye.

Vedle ovladačů gainu a hlasitosti je umístěn rotační přepínač pro výběr řady různých emulací, včetně modů Crunch, Lead a Acoustic Sim pro elektrické kytary a Normal, Bright, Wide pro elektroakustiky. Využít lze integrovaný looper s kapacitou 45 sekund záznamu nebo sekci Harmony navázanou na zpěv. Algoritmy Unison, High a Higher jsou schopny dodat k vokální lince další hlasy automaticky vytvářené na základě hraných akordů nebo zvolené tóniny.

Po zakoupení bezdrátového Bluetooth Audio MIDI modulu BT-DUAL, který kombo propojí se smartphonem, tabletem a podobně koncipovaným zařízením. Společně s firemní aplikací je tak uživateli zprostředkován přístup k dalším funkcím, jako je editace efektů, sledování stavu baterie, streamování hudby atd. Konektivita sestává ze zmíněných vstupů, dvou minijackových zdířek Aux In/i-Cube Link a sluchátkového vstupu kombinovaného s přímým nahrávacím výstupem, dvojice footswitchových konektorů přepínajících efekty, parametr Harmony a obsluhujících looper a připraven je také port USB-B.

Boss Cube Street II o rozměrech 414 x 285 x 255 mm a hmotností 4.4 kg je nabízen v černém nebo červeném provedení, profil šasi umožňuje usadit kombo ve dvou poslechových úhlech a napájení obstarává 9V adapter, jenž je součástí balení, nebo 8 tužkových AA baterií (alkalické / dobíjitelné Ni-MH) s výdrží cca 8 až 10 hodin nepřetržitého provozu při plném výkonu. Cena aparátu se pohybuje okolo 9200 Kč, modul BT-DUAL vyjde na cca 1300 Kč.

Tagy boss Boss Cube Street II

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY