Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 03.11.2016 - 00:01

Boss AD-2: všestranný pomocník pro elektro-akustiku

Hrajete na elektro-akustiku a poohlížíte se po multifunkčním efektu, který by odstranil neduhy a problémy spojené s ozvučením nástroje a také rozšířil zvukové možnosti vaší kytary? Pokud ano, tak právě pro vás je určena novinka v podobě krabičky Boss AD-2 Acoustic Preamp vybavená sofistikovanými digitálními obvody využívajícími nejnovějších technologií.

Potenciometr Acoustic Resonance plynule mění zvukový charakter nástroje, ovšem nejedná se o pouhou tónovou clonu, ale o chytře navrženou funkci, která je schopna detekovat a analyzovat vstupní signál a tuto informaci následně zohlednit při změně parametrů. Algoritmus tak umožňuje dodat potřebný objem a rezonanci i nástrojům ozvučeným jednoduchým piezo snímačem v kobylce, jenž mnohdy není schopen přenést veškeré nuance a dynamické vlastnosti daného nástroje.

Knoflíkem Ambience přimícháváme k původnímu signálu reverb studiové kvality, jenž byl Bossem vyvinut speciálně pro akustické kytary. Prostřední vypínatelný potenciometr Notch je napojen na filtr jehož pomocí lze eliminovat zpětnou vazbu, což zejména při hlučnější produkci bývá častý problém.

Krabička má bufferovaný bypass a při podržení pedálu po dobu cca 2 sekund se efekt přepne do mute režimu, takže můžete bez obav ladit nebo měnit kytary. Kromě vstupu a výstupu určeného pro připojení do zesilovače je efekt osazen i stereo-jackovým balancovaným Line Outem sloužícím k přímému zapojení do mixážního pultu.

Boss AD-2 Acoustic Preamp lze samozřejmě napájet 9V AC adapterem nebo baterií, jejíž alkalická verze by podle slov výrobce měla krabičku udržet v chodu po dobu asi 6 hodin. Chytrý a jednoduše ovladatelný pomocník pro elektro-akustiku se v Evropě představí pravděpodobně na přelomu listopadu a prosince za cenu pohybující se na hranici 120 Euro.

Tagy boss Boss AD-2
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY