Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 07.12.2019 - 12:00

Bluetooth sluchátka EHX NYC Cans a Sport Buds

Krátce po představení in-ear sluchátek R&B Buds přichází newyorský výrobce efektů Electro Harmonix s dalšími bezdrátovými Bluetooh verzemi s velmi příznivým poměrem cena/výkon. Model s označením NYC Cans je určen uživatelům dávajícím přednost klasické circumaurální konstrukci, zatímco verze Sport Buds představuje alternativu ke zmíněné variantě R&B Buds.

NYC Cans se stylovým designem a skládací odlehčenou konstrukcí disponují slotem pro Micro SD kartu, což slibuje ještě komfortnější poslech MP3 souborů. Bluetooth 5.0 pracující na frekvenci 2.4 GHz má dosah cca 10 metrů a integrovaná baterie (dobití za 1 hodinu) s kapacitou 250 mAH vystačí na 5 hodin provozu.

Po obvodu jedné z mušlí je umístěna pětice tlačítek pro pohyb v přehrávaných skladbách, nastavení hlasitosti, telefonní režim, MP3 mod a On/Off. Vedle portu Micro USB má své místo také minijackový kabelový konektor. Přenos zvuku obstarávají dynamické drivery o průměru 40 mm, citlivost se pohybuje okolo 108dB/mW a impedance činí 32 Ohm.

Podobný způsob ovládání nabízí také in-ear verze Sport Buds, zaměřující se na uživatele, kteří dávají přednost aktivnímu životnímu stylu. Tomu odpovídají i ušní rámy zabraňující vypadnutí sluchátek při prudším pohybu. Zvukovody jsou vyrobeny z ABS plastu a hliníku, Li-Pol baterie (150mAH) s výdrží 9 až 12 hodin provozu je nabita z nuly na plnou kapacitu za cca 2 hodiny

Nová Bluetooth sluchátka od Electro Harmonix podporují také funkci hlasového asistenta, cena modelu NYC Cans byla nastavena okolo hranice 26 dolarů včetně kabeláže (audio, USB) a set Sport Buds zahrnující také tři páry silikonových nástavců a nabíjecí USB kabel vyjde na cca 36 dolarů.

Tagy Electro Harmonix EHX NYC Cans EHX Sport Buds
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY