Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Bluetooth reproduktory a nové in-eary Fender

Společnost Fender Musical Instruments Corporation ve spolupráci s držitelem licence Generation-S Private Limited a Riff SoundWorks představila novou generaci produktů řady Fender Audio, sestávající z bezdrátových sluchátek Fender Tour Wireless, několika typů profesionálních in-ear monitorů řady Producer a Bluetooth reproduktorů Newport 2 a Indio 2, které nabízejí hráčům a hudebním nadšencům vysoce kvalitní zvuk, ať už na cestách, ve studiu nebo v domácích podmínkách.

Stereofonní poslechové Bluetooth systémy z edice Fender Newport 2 disponují dvojicí full range reproduktorů doplněných tweeterem, nechybí minijackový Aux In a dobíjitelná baterie vydrží dodávat energi po cca 12 hodin nepřetržitého provozu. Dostupná jsou barevná provedení Black Gunmetal, Black Champagne, Red Gunmetal a Red Champagne, cena se pohybuje okolo 280 dolarů.

Model Indio 2 z kolekce Classic je nabízen v podobě pro značku tradičního tweedového komba nebo v provedení s černou koženkou i čelní síťkou. Doba provozu se posunula na velkorysých 25 hodin, obě verze jsou osazeny dvojicí wooferů o průměru 3.5 palců a stejným počtem 16 mm výškových tweeterů. V případě americké části trhu je Fender Indio 2 dostupný za cca 380 dolarů.

Sluchátka Fender Audio Tour jsou vyráběna pomocí 3D tisku, disponují technologií Bluetooth, pasivním systémem blokujícím okolní hluk až o 22 dB a pečlivě zpracovanou ergonomií. Nová kolekce obsahuje následující produktové edice:

Série Tour – bezdrátová sluchátka osazená 7 mm dynamickými měniči s širokým frekvenčním rozsahem a speciálně vyladěným zvukovým DSP enginem. Povrchové úpravy: Black Sparkle Metallic, Candy Apple Red Metallic. Cena cca 150 dolarů.

Série Tour Lite – obdobná koncepce jako model Tour, hybridní konfigurace driverů. Barvy: Arctic White či Midnight Slate. Cena zatím nebyla stanovena.

Série Tour Pro – špičkové provedení doplněné hybridní konstrukcí. Cena zatím nebyla stanovena.

Sluchátka Fender Audio Producer – profesionální kabelové modely poskytující hřejivý, dynamický a plný analogový sound ve studiové kvalitě. Použity byly nejnovější patentované technologie.

Série Producer Track – hybridní konstrukce sestávající z dvojice driverů z tekuté silikonové pryskyřice. Cena cca 280 dolarů.

Série Producer Track Lite –  obdobná koncepce s jedním dynamickým měničem z tekuté silikonové pryskyřice.  Cena zatím nebyla stanovena.

Série Producer Track Pro –  hybridní systém s trojicí měničů. Cena zatím nebyla stanovena.

Série Producer Mix – model se čtyřmi měniči, impedancí 34 ohmů, maximálním SPL 108 dB a frekvenčním rozsahem 18 Hz až 24 kHz. Cena cca 700 dolarů.

Série Producer Mix Pro – vlajková loď vybavená šesti prémiovými hybridními drivery. Cena cca 1000 dolarů.

Tagy Fender Fender Audio Tour Fender Audio Producer

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY