Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 17.08.2022 - 00:01

Blue Lava: další high-tech akustika od Lava Guitars

Čínská firma Lava Guitars, založená v roce 2013 v kampusu Musicians Institute v Los Angeles, se specializuje na vývoj a produkci chytrých elektroakustických kytar, což potvrzují nejen úspěšné modely řady Lava U nebo Me, ale také prozatím nejnovější verze nesoucí označení Blue Lava. Výrobce, jenž před pěti lety jako první na světě použil pro stavbu celistvého korpusu metodu vstřikování uhlíkových vláken, osadil tento nástroj multidotykovým displejem, systémem HILAVA a zvolen byl tentokrát také rozdílný materiál těla.

Korpus verze Blue z vysokotlakého laminátu by měl podle informací firmy odolat extrémním teplotám v rozmezí minus 20 až plus 50 stupňů Celsia a vzdušné vlhkosti 10 až 90 procent, což jsou vlastnosti, které z daného nástroje dělají ideální cestovní kytaru. Sekci tvořenou senzorem, interním mikrofonem a vlastním ozvučným systémem doplňuje efektová jednotka zahrnující modulace, delaye, reverby, speciální rejstříky a také looper schopný současně přehrávat originální part plus až tři stopy (overdubbing) včetně připravených rytmických patternů.

Digitální obvody využívají operační systém HILAVA, kytara je kompatibilní s mobilní aplikací Lava+, editaci usnadňuje zmíněný barevný multidotykový displej o úhlopříčce 3.5 palce, zasazený do horního lubu těla, ladička nabízí několik režimů, vybírat lze z pěti výukových modů, vestavěn je také rekorder a nechybí automatická synchronizace nahrávek.

Presety, efekty atd. je možno přednastavit v sekci Templates a při vývoji byl kladen důraz i na mechanickou praktičnost, takže např. krytka šroubu nastavujícího výztuhu je magnetická a odlehčené ladicí strojky jsou hliníkové. Konstrukce 4-MASS zvyšuje vibrace krku i stěn korpusu, zatímco zesílená vnitřní struktura posiluje projekci nízkých pásem a zároveň poskytuje širší prostor pro vyšší frekvence.

Oficiální cena futuristického modelu Blue Lava, podporujícího datovou komunikaci prostřednictvím Wi-Fi i Bluetooth a dostupného v barevných úpravách Sail White, Midnight Black, Ice Blue/Ocean Blue, Aqua Green/Mint Green či Coral Pink/Lavender, startují v případě americké části trhu na částce cca 650 dolarů. Součástí dodávky je kvalitní měkké pouzdro a USB kabel.

Tagy Lava Music Lava Guitars Blue Lava

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY