Přejít k hlavnímu obsahu
Aby scéna s rakví nebyla úplně „mrtvá“, použili jsme jeřáb na záběry zhora a jezdili s ním dle beatů | Foto: Lukáš Kahoun
Aby scéna s rakví nebyla úplně „mrtvá“, použili jsme jeřáb na záběry zhora a jezdili s ním dle beatů | Foto: Lukáš Kahoun
Dj Nadja - Čt, 03.06.2021 - 12:00

Blondýna, která tě 100% rozpálí!

Ačkoliv odkojená Nohavicou a bráchama Nedvědama, zamilovala jsem se do drum’n’bassu a taneční hudby natolik, že jsem coby DJka a MC v jednom založila kapelu New Sound Orchestra. Je to už víc než 8 let, co vznikl projekt spojující klubovou párty hudbu s živým zvukem instrumentálních nástrojů jako je saxofon, housle, elektrická kytara, bicí atd. Původně především drum and bassový projekt do sebe postupně nasál vlivy bass house music, rapu a grimu. V současné spolupracuju s předními českými nahrávacími studii i zahraničními producenty.

S beatma se nemažu, stejně jako s rapem či stand-up comedy (SHOWstání). Drsnější humor se odráží i v mých textech. Je fajn nebrat se tak vážně a umět si udělat srandu sám ze sebe. Díky několikaletému angažmá v improvizačním divadle jsem si odnesla bezprostřednost a skill uchopit jakékoliv téma. Většinou se zaměřuju na věci, o kterých se moc nemluví. Text na téma láska u mě nehledejte. Za to na YT můžete slyšet song o mých malých Kozách, nebo příběh jak jsem vyšla na Nuda pláž. Moje vystoupení jsou jako horská dráha. Uprostřed koncertu najednou zjistíte, že tančíte a smějete se zároveň. Což je pro mě ta největší odměna.

Z natáčení videoklipu Děda

Od samého vzniku bandu vkládám do hudby nejenom srdce, ale především duši a koule. Soustředím se na spolupráci s kvalitními a kreativními muzikanty. Společně s nimi je kapela jedinečná jak stylově, tak i svým osobitým přístupem. Hity Heroes, Bombím byt, Čas a Wi-Fi… jsou jen slabým odvarem toho, co lidi čeká na živáku a v nově připravovaných klipech GTA a Ajťák.

Na pódiu New Sound Orchestra exceluje smrští pozitivní energie a dobrou náladou. Naše chuť pro elektronickou hudbu, ruší hranice mezi hudebními styly.

Že začnu rapovat, jsem se rozhodla po třicítce. Na ten věk trochu odvážnej počin. Je to fáze života, kdy ženský už ploděj děti, já začala plodit texty. Doslova to ze mě stříkalo do všech stran. Tehdy mě nečekaně vyhodili z práce, tak jsem na obědě u bramborovýho salátu s řízkem napsala text, jak celá jejich firma hoří v plamenech. A mě se všechno, co si představím a napíšu, vždycky stane. A víte, co se stalo? Nic. Až na ty plameny! Doprovázej mě dodnes. Když něco chci, jdu vyloženě přes mrtvoly. Kluby byly za pandošky closed a já chtěla dál hrát pro lidi. A co nebylo zavřený, byla krematoria. Tak jsem se začala živit jako pohřební DJ. Konečně můžu zahrát Spálenýho a nikomu to nevadí.

Díky tomu jsem byla jediná DJka v Český republice, která mohla oficiálně hrát na akcích v době covidu.

Z toho důvodu se můj nejnovější klip s názvem Děda odehrává na pohřbu. Z posledního rozloučení se vyklube nečekaná oslava ve stylu Dana Nekonečného. Proč smutnit? Žijem jenom jednou!

Moji tvorbu můžeš checknout na YouTube, Spotify i SoundCloud.

A další zajímavosti ke klipu Děda? Aby scéna s rakví nebyla úplně „mrtvá“, použili jsme jeřáb na záběry zhora a jezdili s ním dle beatů. To, že ten záběr funguje jsme si odzkoušeli už na Pugetu a pohybem přidali něco navíc. Točilo se na kameru BM pocket 4k, u které je celkem ideální poměr cena – výkon.Taktéž kombinace sigma art, objektivů ze starých zrcadlovek a skel řady samyang vdslr je kvalitní a přitom si člověk nemusí brát hypotéku. Hodně záběrů se točilo z ruky, některé ze stabilizátoru a pár z malého kamerového jeřábu.

Jak jste svůj videoklip natáčeli vy? Zkoušeli jste někdy něco podobného jako Dj Nadja & New Sound Orchestra? Podělte se s námi v komentářích nebo nám napište na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita Dj Nadja Naďa Hůlková

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Dj Nadja
Naďa Hůlková aka Dj Nadja. Rapperka a pohřební fotografka se slam poetry, se kterou projezdila celou republiku, a přineslo to své ovoce. S rýmovaným Dědou jsem vyhrála například jeden ročník Cross festivalu On the Moon, poz…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY