Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Blackstar JJN 3: mini-amp ve stylu série Jareda Jamese Nicholse

Bluesrockový kytarista Jared James Nichols je vedle firmy Epiphone také továrním hráčem britského Blackstaru, který mu před časem postavil signovaný celolampový zesilovač JJN-20R, následovaný druhou generací hlavy JJN-20RH MKII, kombem JJN-20RH MkII a kabinetem JJN-212VOC MkII osazeným reproduktory Celestion V-Type. Nyní přišel na řadu aparát z opačného cenové spektra, a to v podobě kompaktního komba s označením JJN-3, vycházejícího z kolekce Blackstar FLY 3, určené k domácímu cvičení, buskingu apod.

Příbuznost k Nicholsově produktové kolekci Blackstar je patrná už z designu tohoto aparátku, jehož plastové šasi je opatřeno zelenou barvou, inspirovanou odstínem používaným u britských závodních vozů, a béžovou síťkou chránící třípalcový reproduktor napojený na koncovou jednotku o výkonu 3 W. Projekci je možno přes ethernetový kabel posílit přídavným proprietárním kabinetem FLY 103, díky kterému se zároveň zdvojnásobí celkový výkon stereofonní sestavy.

Dvoukanálová předzesilovací sekce nabízí funkce gainu, hlasitosti, přepínač Blues Power a speciální patentované korekce ISF, umožňující volbu amerického nebo britského typu zvuku, samozřejmě včetně jejich plynulého mixu, takže hráč má k dispozici jak režim s pevnými výraznějšími basy, tak i mod přinášející dřevité středy zajišťující hřejivě znějící crunch.

Stejně jako u ostatních zástupců série FLY zde najdeme integrovaný delay s parametry určujícími úroveň efektu a čas prodlevy. Digitální dozvuk emuluje sound klasického páskového echa. Do power ampu lze prostřednictvím minijacku poslat linkový audio signál ze smartphonu, MP3 přehrávače apod., a druhý konektor slouží pro sluchátka nebo nahrávací výstup ošetřený emulací kabinetu.

Limitovaná edice malého komba Blackstar JJN 3 o rozměrech 17.5 x 13.6 x 10.7 cm a hmotnosti cca 1 kg je napájena DC adapterem 6.5V / 1.5 A nebo šesti tužkovými AA bateriemi. Oficiální evropská cena se pohybuje okolo hranice 80 eur.

Tagy blackstar Blackstar JJN 3

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY