Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Blackstar Dept. 10 Amped 1

Po trojici lampových pedálů přidává Blackstar do série Dept 10 flexibilní pedalboardový zesilovač Amped 1, jenž lze použít jako koncovou jednotku pro klasické pedály a modelingové multiefekty nebo jako samostatný klasický aparát. Digitální Class-D power amp nabízí výkon 100 W při impedancích 8/16 ohmů a připraveny jsou i režimy 20W/1W, umožňující vybuzení koncového stupně při nižších hlasitostech.

Kromě potenciometrů gainu, masteru a třípásmových korekcí zde najdeme reverb s funkcí „freeze“, páčkový přepínač volící voicingové mody USA, UK, Flat a rotační spínač pro výběr z celkem šesti režimů emulujících vlastnosti a dynamickou odezvu výkonových zesilovačů osazených lampami KT88, 6L6, EL34, 6V6, EL84. K dispozici je i zvukově neutrální mod Linear, který ocení především hráči používající komplexní modelingový řetězec.

Integrován je okruh CabRig s trojicí slotů, do nichž lze uložit více než 250 kombinací virtuálních kabinetů, mikrofonů a ekvalizeru. Nastavení reverbu a efektové smyčky (paralelní/sériová) je možné upravit pomocí bezplatného firemního softwaru Architect, dva footswitche obsluhují reverb a presety, instalováno je USB-C audio (4 kanály) a minijackový MIDI In.

Praktickou vychytávku představují dva barelové výstupní napájecí konektory 9V/500 mA, takže v řadě případů odpadá nutnost pořizování adapteru pro předřazené efekty. Podobnou výhodu má i celkové napájení (100 – 240V, 50/60Hz) zesilovače prostřednictvím síťového kabelu. Rozměry: 200 x 81 x 149 mm; hmotnost: 1.28 kg; cena: cca 13300 Kč.

Tagy blackstar Blackstar Dept. 10 Amped 1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY