Přejít k hlavnímu obsahu
Na produkci dohlížel sám Billy, mix a mastering pak svěřil Tue Madsenovi, který spolupracoval i na předchozí desce Feed The Fire. | Foto: Markus Felix
Na produkci dohlížel sám Billy, mix a mastering pak svěřil Tue Madsenovi, který spolupracoval i na předchozí desce Feed The Fire. | Foto: Markus Felix
Petr Adamík - Pá, 06.05.2022 - 12:00

BillyBio přináší výbušnou směs hardcoru, metalu a punku

Prestože jsou Biohazard jako kapela stále naživu, už pěkných pár let se v jejich táboře nic neděje. Zpěvák a kytarista Billy Graziadei však má chuť tvořit, a tak se i nadále věnuje svému projektu BillyBio, s nímž před měsícem vydal již druhé album Leaders And Liars. Při jeho poslechu je jasné, že Billymu v žilách stále koluje hardcore, punk a metal.

Leaders And Liars natočil Graziadei v pohodlí svého vlastního studia Firewater Studios. Jde o album plné nekompromisního hardcoru a úderných skladeb s hymnickými refrény.

Těžký a pomalý start se skladbou Black Out posluchače okamžitě odzbrojí. Hřmotný sound, změny v rytmech, podladěné kytary, které zpestřuje pasáž s překvapivě melodickou zpěvní linkou. Fallen Empires pak odstartuje agresivní, metalové sólo a pro změnu punkovou tvář muzikanti ukáží v titulní Leaders And Liars.

Kde jsou Graziadeiovy kořeny, je jasné i ve street punkové Enough. Sheepdog, Just In The Sun a Remission jsou chilloutové momenty, během nichž se můžete oddechnout a připravit se na další nekompromisní nářez. Svůj účel plní dokonale a o to větší kopanec pak posluchač dostane.

Billy s bubeníkem PowerFlo Fredem Achingem Riosem (v několika skladbách pak usedl za bicí Simo Perini), baskytaristou Suicidal Tendencies Ra Diazem a kytaristy Danem Palmerem (Death By Stereo) a Robbiem Davidsonem (The Exploited) vytvořil výbušnou hudební směs, jejíž texty zahrnují jak politická, tak i sociální či osobní témata.

Co na desce oceníte jako muzikant?

Na produkci dohlížel sám Billy, mix a mastering pak svěřil Tue Madsenovi, který spolupracoval i na předchozí desce Feed The Fire. Skladby v sobě zahrnují různé styly. Není problém, aby se na vás v jednu chvíli valil typický newyorský hardcore, ale o pár sekund později atmosféra zhoustne v téměř sabbathovském stylu (Turn The Wounds). Podobných momentů jsme svědky na celé desce, což jí dělá nesmírně zajímavou. K písním se pak totiž rádi vracíte a objevujete v nich stále něco nového.

BillyBio - Leaders And Liars

BillyBio  Leaders And Liars

AFM Records, 48 min.

80 %

Tagy BillyBio Recenze alb Billy Graziadei Biohazard

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY