Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Bicí kit PDP CMX5: luxusní verze z edice Concept Maple Exotic Walnut

Firma Pacific Drums, dceřiná společnost amerického koncernu Drum Workshop, představila nový model bicího kitu patřící do populární série Concept. Novinka s označením PDP Concept Maple Exotic Walnut CMX5 v barvě Charcoal Burst je podle slov výrobce inspirována butikovou řadou bubnů DW Custom Shop, ale na rozdíl od produktů této prémiové série je edice Concept Exotic finančně mnohem dostupnější.

Skelety basového bubnu a tomů jsou vyrobeny ze 7 vrstev javoru, snare disponuje 10 vrstvami a poslední vrstvu bubnů tvoří plát ořechu s výraznou kresbou. Základní pětimístný kit tvoří basový buben o rozměrech 18x22 palců, dva FAST tomy 8x10" a 9x12" se sníženou hloubkou korpusů jsou uchyceny pomocí držáků STM -(Suspension Tom Mount System), který je součástí balení a sadu doplňuje floor tom 14x16" a snare 5.5x14".

Na přání lze kit rozšířit o malý tom s rozměry 7x8 palců a dva floor tomy (12x14" a 16x18") usazené na nožičkách. Snare je vybaven magnetickým struníkovým systémem MAG s měděným struněním, jednotlivé korpusy jsou osazeny mušlemi Dual-Turret, přesnými ladícími šrouby True Pitch, odstupňovanými ráfky o sílách 1.5 mm (tomy 7", 8" a 10"), 2 mm (floor tomy 12", 14" a 16") a 2.5 mm (snare) a obuty do blán Remo.

Bicí kity PDP Concept Maple Exotic Walnut Charcoal Burst CMX5 jsou moderní profesionální sestavy, u kterých byly uplatněny zkušenosti a technologie mateřské společnosti DW. Pečlivý výběr materiálů a bezchybné dílenské zpracování jsou samozřejmostí. Oficiální evropská cena pětimístného kitu PDP CMX5 s držáky tomů se pohybuje lehce nad hranicí 800 Euro.

Tagy PDP

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY