Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Bicí automat a stereo looper Mooer Groove Loop X2

Miniaturní pedálový Groove Loop z produkce firmy Mooer Audio dostal většího a výkonnějšího sourozence v podobě verze Groove Loop X2, která kromě tvorby smyček s navýšenou kapacitou i kvalitou záznamu nabízí také bohatěji vybavenou sekci s automatickým bubeníkem. Díky této konfiguraci a rozšířenému ovládání tak uživatel může pohodlně vytvářet a nahrávat plochy podpořené rytmickou stopou, včetně jejich exportu či importu.

Jednotka looperu je vybavena 14 sloty pro ukládání presetů, přičemž do každého z nich je možno uložit záznam o délce až 10 minut, takže k dispozici je celkem 140 minut stereofonního audia. Ovládání looperu je známé a flexibilní s možností zapnutí/vypnutí režimu count-in a automatického modu, který spustí looper, jakmile je detekován signál nástroje. Součástí je také funkce Time Stretch, umožňující uživateli měnit rychlost přehrávání bez vlivu na původní výšku tónu.

Sekce bicího automatu obsahuje 121 různých groovů rozdělených do 11 žánrů (pop, funk, blues, rock, metal, jazz, fusion, punk, latin, hip-hop, disco), každý s 11 variantami, které lze snadno zvolit pomocí rotačních encoderů Genre a Pattern. Tempo je možno „natapovat“ pomocí pravého fooswitche, při použití v kombinaci s looperem bude rychlost automaticky detekováno během přehrávání.

Integrována je navíc i funkce Justify, která zajistí, že bicí groove a smyčka budou vzájemně dokonale synchronizované. Snadnější editaci uložených stop zajišťuje bezplatný firemní software, jenž podporuje export a import audio záznamu ve formátech MP3/WAV/FLAC/APE a kvalitě 24-bit/44.1 kHz.

Kromě klasického mono či stereo zapojení je zde možnost využít i tzv. true stereo mod, signál looperu a bicího automatu lze také rozdělit do dvou samostatných výstupů, minijackový stereo výstup slouží k připojení externího přepínače a samozřejmě nechybí port USB-C. Krabička o rozměrech 75 x 115 x 33 mm a hmotnosti 334 g je napájena standardním adapterem 9V 300 mA. Evropská cena se pohybuje okolo 150 eur.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY