Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Bezpražcový Ibanez Gary Willis 20th Anniversary

Basista Gary Willis, vyhledávaný sideman a spoluhráč takových veličin jakými jsou např. Wayne Shorter, Scott Henderson nebo Dennis Chambers, letos slaví dvacet let spolupráce s firmou Ibanez, která mu k tomuto výročí postavila nový pětistrunný model s příznačným názvem GWB 20th Anniversary. Bezpražcová signatura založená na sérii SDGR vychází z Willisova prvního zakázkového modelu GWB1 z roku 1999 a je osazena špičkovou elektronikou značky Aguilar.

Základ korpusu tvoří masiv z americké lípy potažený jasanovou deskou s výraznou kresbou, ze stejného materiálu je i destička pro oporu palce a krk lepený ze tří kusů javoru je k tělu připevněn čtveřicí vrutů přes ergonomicky tvarovaný spoj All Access.

Pro stavbu hmatníku byl zvolen eben, který zvuku dodává pevné basy, čitelné středy a výraznější výšky s rychlým atakem. Bezpražcový hmatník má pro lepší orientaci a jistější intonaci vyznačeny polohy doplněné malými značkami a menzura byla vyměřena na 34 palců.

Přenos zvuku obstarává jeden kobylkový snímač Aguilar DCB s pouzdrem ve stylu soapbar a dvojicí keramických magnetů pro přesně vyvážené magnetické pole. Ovládání sestává z potenciometru hlasitosti a aktivního dvoupásmového ekvalizeru Aguilar OBP-2 EQ nastavitelného pomocí duálního souosého potenciometru.

Plastová šachta 9V baterie je usazena do spodní strany těla, struny jsou uchyceny ve firemní kobylce s roztečemi 16.5 mm a míří do speciálně navržených ladicích strojků s netradičním tvarem rondelů. Veškerý hardware má černou povrchovou úpravu. GWB 20th Anniversary bude nabízen v transparentním laku Tequila Sunrise Flat, oficiální cena této limitované edice se na americkém trhu pohybuje pod hranicí 1 200 dolarů.

Tagy Ibanez Ibanez Gary Willis GWB 20th Anniversary

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY