Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 26.10.2019 - 12:00

Bezdrátová in-ear sluchátka EHX R&B

Firma Electro Harmonix se rozhodla zařadit do své nabídky produkt, který se z pozice jednoho z nejznámějších výrobců efektů rozhodně nedá nazvat tradičním. Newyorská značka by měla v brzké době uvést na trh svá první sluchátka, zastoupená in-ear modelem EHX R&B vybaveným bezdrátovou technologií Bluetooth.

Sluchátka slibující špičkový zvuk s minimální latencí mají šasi z odolného, velmi lehkého plastu a jsou vybavena multifunkčním tlačítkem pro ovládání hovoru (mody answer/end/mute) nebo hudby (play/pause/skip) a po delším stlačení spínače je aktivován kompatibilní režim hlasové asistence.

Oba „špunty“ jsou uloženy v malé dokovací stanici (7.1x2.8x2.8 cm), připomínající pouzdro na kontaktní čočky, osazené napájecím (5VDC/1A) USB portem. Sluchátka disponují baterií Li-Ion 3.7V/50mAh, která při plném nabití umožňuje až 5 hodin nepřetržitého poslechu. Dobíjecí pouzdro má kapacitu 600mAh, takže funguje také jako power banka s jejíž pomocí se doba poslechu prodlouží o dalších 15 hodin.

Sluchátka o rozměrech 2.6x2.1x1.9 cm využívají technologii Bluetooth ve verzi 5.0 pracující na frekvenci 2.4 GHz, dosah signálu se pohybuje okolo 10 metrů a párování se zdrojem audia probíhá téměř automaticky – po vyndání sluchátek z pouzdra stačí pouze zapnout na smartphonu či jiném zařízení režim Bluetooth a následně vybrat danou položku.

Oficiální cena setu Electro Harmonix R&B byla v případě americké části trhu nastavena pod hranicí 50 dolarů, za kterou uživatel dostane kromě sluchátek a nabíjecího pouzdra s USB kabelem samozřejmě i silikonové ušní nástavce ve třech standardizovaných velikostech.

Tagy Electro Harmonix EHX EHX R&B

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY