Přejít k hlavnímu obsahu
Stanley -

Bespeco Kanga: bez obav ve zkušebně i na pódiu

Kvalitní a bezpečný stojan pro kytary? Často podceňovaný a přitom nesmírně důležitý pomocník. Jeho důležitost si bohužel člověk často uvědomí až po nějaké nehodě, kdy jeho drahocenný nástroj dozná nějaké větší úhony. K bezpečí nástrojů přitom stačí málo. Co třeba stojany Bespeco Kanga?

Firma Bespeco má ve své nabídce kytarových stojanů celou řadu. Od základních modelů typu A, přes klasické trojnožkové až po profesionální, bytelné stojany pro 3, 5 nebo 7 nástrojů, které uspokojí i toho nejnáročnějšího hudebníka, který chce mít ve zkušebně i na pódiu své nástroje jako v bavlnce a hlavně v bezpečí. Patříte-li tedy mezi muzikanty, kteří potřebují ke své produkci více kytar, mohl by být stojan Bespeco Kanga pro vás to pravé.

Systém uložení kytar v řadě za sebou je nejen praktický a přehledný, ale zároveň i prostorově mnohem úspornější, než např. několik jednotlivých stojanů vedle sebe. Konstrukční princip i systém uložení nástrojů je stejný pro všechny tři typy multistojanů. Stojan je velmi rychle a snadno smontovatelný i bez návodu, který je ovšem pro všechny případy přiložen. Kovová konstrukce působí bytelným a odolným dojmem a bohaté gumové polstrování dodává pocit bezpečí pro váš nástroj. Rozměry stojanů po smontování jsou u Kanga 03: 72,5 x 48 cm, u Kanga 05: 72,5 x 68,5 cm a u Kanga 07: 72,5 x 91 cm. Váha se pohybuje od 2,5 do 2,8 kg. Lehkým povolením šroubů u opěrného držáku pro krky kytar stojan snadno složíte do transportní a skladné polohy.


Ohýbaná konstrukce je prosta nebezpečně ostrých rohů, takže i v často těsných prostorech zkušebny je riziko jakéhokoliv poranění o stojan minimální :-). Rozteč mezi jednotlivými držáky krků je dostatečná a stojan bez problémů pojme v závislosti na modelu 3, 5 nebo 7 elektrických kytar či baskytar. V případě kytar akustických je to díky jejich širokým lubům přeci jen hodně natěsno, ale dá se to vyřešit prokládáním akustických a elektrických kytar ob jedno pole (samozřejmě v závislosti kolik kterých kytar vlastníte a na pódiu využíváte). Rozteč spodního pole vyhovuje všem běžným kytarám typu Fender nebo Les Paul a co se týče nestandardních tvarů typů Flying V, Explorer a jím odvozených modelů i zde se dá bez potíží nalézt vhodná a bezpečná pozice.

Jedinou nevýhodou, kterou jsem na stojanech objevil, je nemožnost zajistit krky kytar proti vypadnutí ze stojanu. Sice je to v jejich poloze a při běžném použití prakticky vyloučené a jakákoliv manipulace s plně "naloženým" stojanem by asi byla čiré bláznovství, nicméně působilo by to ještě bezpečnějším dojmem, byť asi na úkor pohodlí a rychlosti při výměně kytar. Ale tento drobný a víceméně asi i individuální problém lze samozřejmě snadno odstranit a dodělat svépomocí.

Než si tedy příště na pódiu opřete nástroj o zesilovač, odposlech či bubeníkův praktikábl, zkuste popřemýšlet o investici do bezpečného stojanu. V případě Bespeco Kango se i u modelu pro sedm kytar vejdete hravě do patnácti stovek. To myslím za bezpečí vašich vymazlených nástrojů stojí.

Tagy bespeco

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Stanley
Mé muzikantské motto: "Když se ti něco nelíbí, tak to nehraj. Ale nejdřív se to pořádně nauč..."
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY