Přejít k hlavnímu obsahu
ahmed -

Beps'n'Johnnies v jízdárně bojují s démony

Ne náhodou jsme si Beps'n'Johnnies vybrali na náš večírek k pátým narozeninám. Něco v nich prostě je. Aktuálně tato původně blanenská kapela připravuje svou velkou debutovou desku. Právě z ní vydali první singl Witch, k němuž vzniklo i řádně potemnělé video.

Videoklip byl ​natočený mezi operními kulisami v jízdárně znojemského Louckého kláštera ve spolupráci s Jonášem Svobodou a Adamem Michlíkem. „Witch je o temnotě, černé magii a rituálech, symbolizuje vnitřní boj s démony. Druhá rovina je o lidské zlomyslnosti a zášti. Cokoliv negativního ale člověk vyšle ven, se mu jednou vrátí,“ ​říká frontmanka kapely Bára (Beps) Pokorná, která novou desku pojímá jako svou hlubokou osobní zpověď. Až na kost se spolu s ní odhalili také další Johnnies: Ivo Lorenc (kytara) a Miloš Janák (bicí).

Beps'n'Johnnies fungují na české scéně od konce roku 2015, začínali s garážovým rockem ovlivněným prvky psychedelie nebo post-rocku. První EP Screw Loose Girl natočené ve studiu Rhyse Braddocka vyšlo v roce 2017, od té doby odehráli desítky koncertů v České republice i v zahraniční. Nový materiál vznikal v průběhu posledních dvou let a v první polovině letošního roku jej v Golden Hive Studiu v Praze sejmul Amák Golden.

Album ​Bare Bones ​vychází začátkem ledna 2020 u labelu Full Moon Forum v podobě LP, CD a také v digitální verzi, následně jej kapela pokřtí na turné spolu s německými Ogrom Circus. Tahle „cesta do minulosti“, jak naznačuje singl, bude pořádně šťavnatá, žádná sedmdesátková zatuchlina.

Pro osvěžení, co je tato moravská parta zač, připomínám loňské interview.

Tagy Beps'n'Johnnies

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

ahmed
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY