Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Benefiční koncerty pro Ukrajinu v Praze i krajských městech #3

Je tu další várka benefičních koncertů na podporu Ukrajiny zasažené ruskou invazí. Na akcích pořádaných v Praze i dalších městech vystoupí bez nároku na honorář umělci a kapely napříč žánry – od punku, undergroundu, techna a elektroniky přes písničkáře a buskery až po velká jména populární hudby nebo symfonické orchestry. Výtěžek poputuje na konta organizací dodávajících humanitární pomoc, zdravotnické prostředky a další pomoc pro uprchlíky i armádu. Podrobnosti najdete v přiložených odkazech. Vyražte ve svém městě na koncert pro dobrou věc!

pondělí 14. 3.

Ve Dvořákově síni Rudolfina začíná od 19:30 koncert Rozhlas hraje pro Ukrajinu. Přenos bude vysílán na facebooku Českého rozhlasu i na stanicích Dvojka, Vltava a D-dur. Vystoupí hornista Radek Baborák, Symfonický orchestr Českého rozhlasu a Dětský pěvecký sbor ČRo. Na programu jsou díla ukrajinských autorů i Dvořákova Novosvětská. Výtěžek z koncertu putuje na konto Člověka v tísni.

úterý 15. 3.

Pražský klub Cross pokračuje ve své šňůře benefičních koncertů. V úterý od 19:00 můžete vyrazit na rap/reggae/alternativní večer pořádaný iniciativou mladých umělců SVOBODNÁ NOTA.

středa 16. 3.

V 16:30 začíná v Pardubicích na Pernštýnském náměstí před knihovnou společný benefiční koncert zdejších kapel eNDee, Ready Kirken, Monantes, Dukla Vozovna a Marien.

Na brněnském náměstí Svobody začíná od 16:30 benefiční akce pro ukrajinské děti. Vystoupí DJ Messer, Tom Holič, Mucha, Kapitán Demo, David Koller a ukrajinsky sbor Cerkvi, Emma Smetana a Tomáš Klus. Koncertem provází Adéla Elbel. Na koncertě bude možné přispět do kasičky nebo pomocí QR kódu na sbírkový účet Diecézní charity Brno (číslo účtu: 55660022/0800, VS: 104) Celý výtěžek akce půjde na pomoc dětem do Charkova a do Lvovské oblasti, partnerského města a regionu na Ukrajině.

Největší středočeskou benefiční hudební akcí bude tento týden středeční koncert Kladno pro Ukrajinu, kde od 17:00 vystoupí mimo jiné České srdce, Marta Jandová s kapelou nebo Michal Prokop Trio. Akci pořádá Kulturní dům Kladno ve spoulupráci se zdejší Farní charitou.

čtvrtek 17. 3.

Velký sál Lucerny rozezní další velká jména ve prospěch Ukrajiny. Tentokrát své síly spojí banda muzikantů v čele s Romanem Holým  trojkoncert J.A.R., Monkey Business a Illustratosphere nazvaný FUNK 4 UA začíná v 19:30 (vstup do sálu od 18:30). Vstupenky v ceně 500 Kč pro jednotlivce nebo 990 Kč pro dvojici kupujte zde!

 

Víte o dalších koncertech na podporu válkou zasažené země, které se tento týden chystají ve vašem okolí? Pište nám do komentářů!

Tagy benefiční koncert Ukrajina

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY