Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 05.11.2020 - 00:01

Basy Precision a Jazz Bass Fender American Professional II

Do luxusněji pojaté nástrojové edice Fender American Professional II přibyly kromě kytar samozřejmě také inovované basy Precision a Jazz Bass v několika variantách. Vedle čtyř a pětistrunných modelů AP II Precision / Precision V nebo AP II Jazz Bass / Jazz Bass V budou později k dispozici také levoruká provedení a Jazz Bass v bezpražcové úpravě.

Oba nástroje sdílejí olšový korpus, Jazz Bass navíc nabídne i tělo z tepelně modifikované americké borovice, která z environmentálních důvodů nahrazuje u Fenderu tradiční bahenní jasan, společné jsou javorové krky s úpravou Super-Natural, ergonomicky tvarovaný spoj, hmatník z palisandru nebo javoru o radiusu 9.5 palců, nesoucího 20 středně silných pražců, kostěný ořech, kobylka typu HiMass a vintage ladicí strojky s třílistými rondely a optimalizovanou délkou hřídelí.

Fender American Professional II Precision disponuje krkovým profilem 1963 “C”, nultý pražec má šířku 41.3 mm, použit byl střední půlený single coil V-Mod II Split SC Precision Bass, poskytující transparentní a dostatečně flexibilní tón, ovládání tvoří potenciometry hlasitosti a tónové clony optařené kovovými krytkami. Dostupné budou odstíny Olympic White, 3-Colour Sunburst, Mercury, Dark Nigh, Miami Blue, Mystic Surf Green, Black.

Fender American Professional II Jazz Bass je osazen krkem s typickým profilem Slim “C” a nultým pražcem širokým 38.1 mm. Zvuk přenáší dvojice inovovaných snímačů V-Mod II Single-Coil Jazz Bass s navázanými samostatnými potenciometry hlasitostí a společnou tónovou clonou. Lety prověřený design doplňují plastové krytky ovladačů usazené v pochromovaném panelu a podle zvolené barvy je edice JB vybavena čtyřvrstvým želvovinovým pickguardem nebo třívrstvými kryty Black či Mint Green.

Vybírat lze z podobných povrchových úprav jako v případě Precisionu plus přírodního transparentního laku Roasted Pine. Bezpražcový American Professional II Jazz Bass IV Fretless má olšové tělo v barvách 3-Color Sunburst, Olympic White a Dark Night, jinak jsou specifikace stejné jako u pražcového nástroje.

Česká cena čtyřstrunných baskytar Fender American Professional II Precision a Jazz Bass se pohybuje pod hranicí 52000 Kč včetně pevného pouzdra a dalších doplňků. Pětistrunné modely by měly v případě amerického trhu vyjít na cca 1650 dolarů (Precision V) respektive 1700 až 1800 dolarů (Jazz Bass V). Bezpražcový Jazz Bass ponese cenovku okolo 1600 dolarů, pořizovací částky levorukých verzí zatím nebyly výrobcem zveřejněny.

Tagy Fender Fender Precision American Professional II Fender Jazz Bass American Professional II

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY