Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 14.05.2018 - 00:01

Basy Ibanez SRMS s duální menzurou

Populární série baskytar Ibanez SR, která v tomto roce slaví třicáté výročí, se letos rozrůstá o novou řadu SRMS. Sestává z čtyř, pěti a šestistrunných bas SRMS800, SRMS805 a SRMS806 s duální menzurou, přepínatelnou (pasiv/aktiv) elektronikou a inovovanými kobylkami MR5S s nastavitelnou roztečí strun.

Nástroje patřící do prémiové modelové řady Ibanez Bass Workshop jsou postaveny z výběrových materiálů a transparentní laky podtrhují luxusní design s výraznou kresbou dřeva. Korpus tvoří mahagonový základ s ořechovou deskou a horním topolovým plátem a krk připevněný čtveřicí vrutů je ze tří kusů jatoby proložené dvěma pláty ořechu.

Hmatník z exotického dřeva Panga Panga, botanicky příbuzného s odrůdou Wenge, jenž se kromě tmavého odstínu se žlutým žilkováním vyznačuje vysokou mechanickou odolností a dostatečnou tuhostí, nese 24 středně silných, kompenzovaných pražců a duální menzura se rozměrově liší podle modelu (SRMS800 – 33.5/34.5 palce, SRMS805 – 34/35.5 palce a SRMS806 33.6/35.5 palce).

Struny jsou uchyceny v nové kobylce MR5S se samostatnými základnami kamenů, což pozitivně ovlivňuje sustain, rezonanci a čitelnost tónu, a pro mnoho hráčů je vítanou vychytávkou možnost plynulého nastavení rozteče strun v rozmezí +- 1.5 mm. Ladění obstarávají spolehlivé, odlehčené firemní strojky a veškeré kovové komponenty mají černou povrchovou úpravu.

Dvojice pasivních snímačů Bartolini BH2, usazených ve stejném úhlu jako poslední pražec a kameny kobylky jsou doplněny přepínatelnou elektronikou, jejíž aktivní obvod je napájen 9V baterií uloženou v plastové šachtě na zadní části korpusu.

Ovládání sestává z potenciometru Balance a společné hlasitosti, třípásmové aktivní korekce ekvalizeru Ibanez Custom Electronics jsou doplněny třípolohovým páčkovým switchem pro volbu středních frekvencí (250 / 450 / 700 Hz) a po přepnutí do pasivního režimu obstarává funkci tónové clony ovladač výšek. Basy z edice Ibanez SRMS budou dodávány v odstínech Deep Twilight nebo Brown Topaz Burst a cena v ČR už dostupného modelu SRMS805-DTW se pohybuje lehce nad hranicí 25 000 Kč.

Tagy Ibanez Ibanez SRMS
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY