Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 06.09.2015 - 00:01

Basy Ibanez SR500TFF a SR505TFF v elegantním faded burstu

Firma Ibanez oznámila výrobu dalšího čtyřstrunného a pětistrunného modelu baskytar, které rozšiřují nabídku oblíbené řady SR 500 Standard. Basy Ibanez SR500TFF a SR505TFF v decentním barevném provedení Tri-Fade Burst Flat se stejně jako ostatní modely této série vyznačují výborně ergonomicky navrženým a lehkým tělem, rychlým dvouoktávovým krkem a kvalitní elektronikou.

Oba nástroje jsou osazeny dvojicí špičkových pasivních snímačů Bartolini MK1 disponujících plným a průrazným zvukem s čistými a detailně artikulovanými výškami. Aktivní elektroniku tvoří třípásmový ekvalizér EQB-IIIS s přepínačem středového pásma (250 nebo 600 Hz). Korekce jsou doplněny potenciometrem hlasitosti a balancí nastavující poměr mezi snímači.

K mahagonovému korpusu je přišroubován krk skládající se ze tří kusů bubingy a dvou plátů velmi tvrdého a mechanicky odolného jihoamerického dřeva jatoba, které také dobře snáší změny teplot a poskytuje nástroji potřebnou pevnost a stabilitu ladění.

Palisandrový hmatník s radiusem 305 mm a 24 středně silnými pražci je osazen oválnými abalonovými značkami poloh. Nultý pražec má šířku 38 resp. 45 mm (SR4/SR5) síla krku na 1. a 12. pražci je u obou verzí shodných 19.5 a 21.5 mm a menzura činí 34 palců.

Čtyřková verze je vybavena masivní kobylkou B 300 (rozteč strun 19 mm) s ukotvením umožňujícím rychlou výměnu struny bez nutnosti ji celou provlékat skrz mechaniku. Pětistrunná verze typu B 305 má rozteč 16.5 mm. Ladicí strojky Gotoh a kobylka jsou potaženy chromem v odstínu Cosmo Black.

Basy Ibanez SR500TFF a SR505TFF by se na evropský trh měly dostat v průběhu října. Momentálně jsou známy pouze ceny pro USA, kde SR500TFF vyjde na cca 600 dolarů a za verzi SR505TFF si připlatíte asi jen o 50 dolarů více. V případě, že barevná úprava Tri-Fade Burst Flat vašemu vkusu esteticky nekonvenuje, tak firma stále nabízí také původní modely v jednobarevném matném laku Brown Mahogany.

Tagy Ibanez
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY