Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basy Ibanez SR Premium 1350B, 1355B a 1356B v provedení DUF

Už více než tři desetiletí přinášejí baskytary Ibanez řady SoundGear (SDGR) hráčům alternativu v podobě moderně koncipovaných nástrojů s ergonomicky tvarovaným tělem, pohodlným krkem a flexibilně řešenou elektronikou. Danými vlastnostmi se může pochlubit také trojice nových čtyř, pěti a šestistrunných modelů SR1350B, SR1355B a SR1356B z edice Premium, která v produktovém portfoliu značky leží těsně pod sérií Prestige a nabízí muzikantům skvěle zpracované basy z kvalitních materiálů i komponent, a to za poměrně příjemnou cenu.

Společným jmenovatelem je tělo z afrického mahagonu a topem tvořeným javorem, ořechem a exotickým dřevem panga panga. Posledně jmenovaný materiál byl v kombinaci s odolným purpleheartem použit i na stavbu krku vyztuženého titanovými tyčemi KTS a opatřeného profilem Atlas. Z panga panga je vyroben také hmatník nesoucí 24 středně silných pražců a poziční abalonové značky.

V závislosti na počtu strun má nultý pražec ze směsi Graph Tech Black TUSQ XL šířku 38, 45 nebo 54 mm a menzura byla vyměřena shodně na klasických 34 palců (864 mm). Struny kotví v top-load kobylce MR5S se samostatnými segmenty pro každou strunu, jejichž rozteče činí 19 nebo 16.5 mm a ladění zajišťují odlehčené strojky Gotoh. Hardware dostal černou povrchovou úpravu.

Zvolena byla dvojice jednocívkových pasivních snímačů Nordstrand Big Single napojených na aktivní předzesilovač Ibanez Custom Electronics osazený celkovou hlasitostí, balancí pro plynulé nastavení poměru obou singlů, switchem aktiv/pasiv, třípásmovými korekcemi, kdy potenciometr výšek funguje v pasivním modu jako tónová clona, a třípolohovým páčkovým přepínačem určujícím pracovní pásma středů (250, 450, 700 Hz). Systém napájí 9V baterie uložená v šachtě na zadní straně korpusu.

Basy vyráběné v indonéské pobočce jsou dostupné v decentní nadčasové transparentní úpravě Dual Mocha Burst Flat (DUF) s matným povrchem, oficiální ceny včetně polstrovaného gig bagu a servisních klíčů byly nastaveny v následujících relacích: Ibanez SR1350B-DUF cca 1400 eur, SR1355B-DUF cca 1500 eur, SR1356B-DUF cca 1550 eur.

Tagy Ibanez Basy Ibanez SR Premium 1350B DUF Basy Ibanez SR Premium 1355B DUF Ibanez SR Premium 1356B DUF

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY