Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 21.08.2017 - 00:01

Basy Ibanez BTB1805E a BTB1806E Premium

Po baskytarách řady BTB Standard přichází Ibanez na trh s inovovanou edicí, kterou tvoří pěti a šestistrunné modely BTB1805E a BTB1806E z edice Premium. Na stavbu nástrojů z luxusní série byly použity výběrové materiály včetně exotických dřev a snímače renomovaného amerického výrobce Aguilar jsou doplněny přepínatelnou elektronikou Ibanez Custom.

Průchozí krk umožňující pohodlný přístup levé ruky k nejvyšším polohám je tentokrát vyroben z centrálního javorového bloku v kombinaci s několika pláty bubingy a wenge a jeho mechanickou stabilitu zajišťuje také grafitová výztuha. Jasanová křídla korpusu jsou z obou stran polepena palisandrovými deskami.

Palisandrový hmatník s radiusem 400 mm nese 24 medium-jumbo pražců z nerezavějící oceli a stejný materiál najdeme i u nultého pražce doplněného plastovým ořechem. Krk má moderní profil BTB (tloušťka na 1. pr. - 20 mm, na 12. pr. - 22 mm) a menzura nástroje byla prodloužena na 889 mm (35 palců).

Obě basy jsou nově osazeny pasivními snímači Aguilar DCB společně s potenciometrem celkové hlasitosti, balancí a přepínatelnou aktiv/pasiv elektronikou v podobě preampu Ibanez Custom Electronics s třípásmovým ekvalizerem a třípolohovým páčkovým voličem středních frekvencí (250, 450, 700 Hz). V případě pasivního režimu přebírá funkci tónové clony ovladač výšek.

Hardware ve zlaté úpravě sestává z kobylek Ibanez Mono Rail V nebo VI s roztečemi strun 19 nebo 17 mm a nezávislými základnami pro každou strunu, což pozitivně ovlivňuje výslednou artikulaci a sustain tónu. Ladění obstarávají spolehlivé strojky Gotoh. Basy Ibanez BTB1805E a BTB1806E Premium jsou dodávány v matném přírodním laku Natural Low Gloss za ceny cca 1 600 respektive 1 700 dolarů a to včetně polstrovaného pouzdra.

Tagy Ibanez Ibanez BTB1806E Premium Ibanez BTB1805E Premium
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY