Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 26.10.2017 - 00:01

Basy Epiphone Embassy Pro a Thunderbird Vintage Pro

Firma Epiphone zařadila do svého portfolia dvojici baskytar s označením Embassy Pro a Thunderbird Vintage Pro, jež jsou designově inspirovány modely z šedesátých let a doplněny modernější elektronikou, speciálním hardwarem a novými humbuckerovými snímači ProBucker.

Epiphone Embassy Pro vycházející z raritního staršího modelu byl vyroben k 60. výročí spojení značek Epiphone a Gibson a bude dostupný v lacích Antique Ivory (AI), Dark Cherry (DC) a Ebony (EB). K mahagonovému korpusu je přilepen krk ze stejného materiálu s profilem SlimTaper-D a palisandrový hmatník s radiusem 12 palců nese 20 středně silných pražců.

Hardware sestává ze struníku Claw s šachtami umožňujícími rychlou výměnu strun, širší pevné kobylky tune-o-matic a celokovových ladicích strojků Premium Die-Cast s převodem 17:1 a uspořádáním 2+2. Převod zvuku obstarávají dva humbuckery Epiphone ProBucker Bass #760-2N a 1N s magnety Alnico IV ovládané společným potenciometrem hlasitosti, tónovou clonou a knoflíkem Blend pro plynulý mix obou snímačů.

Thunderbird Vintage Pro v barevných úpravách Alpine White (AW), Ebony (EB) a Tobacco Sunburst (TS) je přesnou reprodukcí verze z roku 1963. Základem je průchozí krk (kulatější profil 1960 Rounded) ze 7 vrstev mahagonu a ořechu kombinovaný s korpusovými mahagonovými křídly. Materiál hmatníku, osazení pražci a menzura 34 palců jsou identické jako u předchozí varianty.

Thunderbird využívá dva humbuckery Epiphone ProBucker Bass #760 ovládané samostatnými hlasitostmi a společnou tónovou clonou. Struník Claw a kobylka tune-omatic jsou doplněny vintage mechanikami s převodem 17:1. Obě novinky se na trhu představí zřejmě v druhé polovině října, ceny pro americkou část trhu byly nastavena cca 400 dolarů za Embassy Pro a 600 dolarů v případě Thunderbirdu Vintage Pro.

Tagy epiphone Epiphone Embassy Pro Epiphone Thunderbird Vintage Pro

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY