Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basový zesilovač Orange Little Bass Thing s výkonem 500 W

Britský Orange slaví se svými basovými aparáty, počínaje malým kombem Crush Bass 25 až po hlavu OB1-500, nemalé úspěchy. S nezájmem muzikantů se rozhodně nesetká ani novinka v podobě kompaktního zesilovače Little Bass Thing, který míří na hráče požadující lehce přenosný gear s dostatečnou výkonovou rezervou.

Tranzistorový jednokanálový preamp je osazen hlasitostí a potenciometrem optického kompresoru s navázanou indikační diodou a výstupem pro footswitch. Zvuk lze upravovat korekcemi výšek, basů (40 – 400 Hz) a semi-parametrickými středy (Middle + Frequency) se zdvihem +-18 dB a integrovaným crossoverem, umožňující v případě potřeby ještě výraznější cut/boost.

Nástrojový vstup doplňuje spínač Pad snižující citlivost o -6 dB, takže s nechtěným přebuzením vstupního obvodu nebudou mít problém ani majitelé baskytar s aktivní elektronikou. Koncová Class D jednotka chlazená ventilátorem poskytuje maximální výkon 500 W při impedanci 4 ohmy.

Zadní strana je vyhrazena pro dvojici paralelně zapojených Speakonů s celkovou minimální impedancí 4 ohmy, symetrický linkový XLR konektor (post EQ, post Volume) s tlačítkem odepínajícím uzemnění, send/return sériové efektové smyčky, volič napětí a síťový spínač.

Basový zesilovač Orange Little Bass Thing představuje jednoduše koncipovaný model s účinnými korekcemi, který je schopen zvukově pokrýt nejrůznější hudební styly, o čemž se můžete přesvědčit na přiložených videích. Aparát o rozměrech 8.5 x 27.6 x 25.1 cm a hmotnosti pouhých 2.95 kg by se měl na pultech evropských obchodů objevit s cenovkou pohybující se okolo 650 eur.

Tagy Orange Orange Little Bass Thing

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY