Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 01.01.2019 - 00:01

Basový sluchátkový preamp Ashdown Tone Pocket

Britská firma Ashdown, věnující se od roku 1997 výrobě především basových aparátů, efektů a dalšího příslušenství, přichází s novým sluchátkovým předzesilovačem Tone Pocket, jehož praktické funkce a konektivita jej předurčují jak pro cvičení, tak i studiovou práci nebo koncertní činnost.

Jak už z názvu částečně vyplývá, „kapesní“ preamp se může pochlubit kompaktními rozměry 26 x 108 x 95 mm a díky částečně hliníkovému šasi váží pouhých 272 g. Čelní strana s černým panelem, uchyceným k základnímu oválnému segmentu dvojicí inbusových šroubů, nese nástrojový vstup a sluchátkový výstup doplněný minijackovým konektorem Line In (MP3, telefon atd.).

K úpravě zvuku slouží aktivní třípásmové korekce se zdvihem +-15 dB, optimalizované pro dané použití a potenciometr hlasitosti. Zadní strana je vyhrazena pro symetrický jackový Line Out, takže preamp můžete zapojit např. do PA systému nebo zesilovače a pomocí integrované zvukové karty s USB portem sloužícím zároveň k napájení lze Tone Pocket připojit k nahrávacímu zařízení.

Přísun energie zajišťuje také dobíjitelná a vyměnitelná 9V baterie s výdrží cca 8 hodin nepřetržitého provozu, nechybí zdířka klasického 10V adapteru a zabudován je dokonce další konektor s centrálním kladným pólem pro 12V DC auto nabíječku.

Sluchátkový preamp Ashdown Tone Pocket představuje prostorově nenáročného, jednoduše ovladatelného a velmi slušně vybaveného pomocníka pro basisty, jehož cena se má pohybovat pod hranicí 170 britských liber včetně polstrovaného nylonového pouzdra, USB kabelu, jackové redukce, adapteru 10V, autonabíječky 12V a čtveřice plochých gumových nožiček. Navíc pokud si k předzesilovači objednáte i sluchátka Meters OV-1 (viz video) se stylovým VU meterem, tak na ně dostanete od výrobce slevu 20 %.

Tagy Ashdown Ashdown Tone Pocket

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY