Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 16.01.2020 - 00:01

Basový bi-amp preamp Orange Bass Butler

Dvoukanálové basové preampy v pedálovém formátu nejsou na současném trhu žádnou výjimkou, ale firma Orange se k této tématice rozhodla přistoupit trochu jinak. Její nový analogový předzesilovač Bass Butler nabízí dvě zcela nezávislé cesty pro čistý i zkreslený zvuk v zapojení bi-amp, poskytujícím podobné možnosti jako současné použití basového a kytarového aparátu.

Stabilně aktivovaný standardní kanál s hlasitostí, dvoupásmovými aktivními korekcemi a potenciometrem optického kompresoru doplňuje separátní „kytarová“ větev spínatelná kovovým footswitchem a ovládaná hlasitostí, třípásmovým ekvalizerem a gainem.

Druhý kanál obstarává zkreslení signálu ve středních a vysokých pásmech a díky paralelní konfiguraci ponechává první větvi její originální zvukový charakter. V daném případě je velmi důležitá také konektivita, která kromě vstupu disponuje zesilovačovým výstupem, u nějž jsou obě cesty spojeny, a zároveň dvojicí linkových XLR konektorů pro jednotlivé kanály Clean a Dirty opatřené speaker emulatory basového a kytarového boxu.

Míru gainu u druhého kanálu lze plynule volit i pomocí externího expression pedálu a brum odstraňuje spínač Ground Lift odpínající uzemnění, což se může hodit např. při zapojení klasického aparátu společně se symetrickými linkovými výstupy (mixpult, DAW apod.).

Elektronika bi-amp preampu Orange Bass Butler je uložena ve skutečně masivním ocelovém šasi o rozměrech 17 x 8.5 x 16.5 cm, hmotnost činí 1.29 kg a o napájení se stará 18V DC adapter. Zvýšená hodnota napětí pozitivně ovlivňuje projekci a dynamickou odezvu tónu. Cena modelu by se měla pohybovat pod hranicí 380 eur.

Tagy Orange Orange Bass Butler

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY