Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basové zesilovače Gallien Krueger Legacy

Kalifornská firma Gallien Krueger, jeden z předních výrobců basových aparátů a boxů, oslavila v minulém roce 50 let existence. Velmi důležitým modelem v historii značky byl tranzistorový zesilovač 800RB z roku 1980, díky němuž se společnost vedená designerem a bývalým vývojovým inženýrem technologického gigantu Hewlett-Packard Robertem Gallienem definitivně etablovala na celosvětovém trhu. V rámci výročí připravila firma speciální edici s označením 2019 Legacy Series, tvořenou trojicí zesilovačů Legacy 500/800/1200, inspirovaných klasickým modelem 800RB.

Aparáty řady GK Legacy, lišící se především výkonem koncového stupně (500/800/1200 W), sdílí s původní verzí 800RB identickou základní platformu, která je rozšířena o nové prvky a nabízí jak brilantně čistý zvuk s pevnými basy, tak i moderní agresivní overdrive postavený na bázi podlahového preampu Plex.

Při stavbě bylo využito také pokročilejší konstrukční řešení používající kvalitní desky plošných spojů s pozlacenými konektory a unikátní propojovací systém, eliminující problémy vznikající nepřetržitými vibracemi a teplotními extrémy, kterými jsou zesilovače při vyšších výkonech vystavovány.

Dvoukanálový analogový předzesilovač disponuje společnými čtyřpásmovými aktivními korekcemi, potenciometrem vstupní citlivosti Trim a zkreslená větev je vybavena ovladači Drive, Level, tónovou clonou Edge a oba kanály lze upravovat také páčkovými spínači Bump, Contour, Presence pro posílení basů, upozadění středů a zvýraznění vyšších pásem. K potenciometru celkové hlasitosti je přiřazen switch s funkcí Mute a nechybí panel s pěticí indikačních diod.

Zadní strana je vyhrazena pro hlavní spínač, linkový XLR DI výstup s odepínáním uzemnění a přepínačem Pre/Post, konektor ladičky, zdířku footswitche, send/return efektové smyčky, minijackový Aux In, sluchátkový konektor, dva paralelní reproduktorové výstupy Speakon a volič impedancí kabinetů (kombinace 8+4 / 4 nebo 8 / 4+4 ohmy). Koncová Class-D sekce je tak schopna pracovat v režimech 8/4/2.7/2 ohmy.

Kompaktní a lehké basové zesilovače Gallien Krueger ze série 2019 Legacy by se měly v evropské distribuci objevit pravděpodobně v druhé polovině srpna. Oficiální ceny pro americkou část trhu se pohybují v následujících relacích: Legacy 500 cca 750 dolarů, Legacy 800 cca 900 dolarů, Legacy 1200 cca 1 050 dolarů.

Tagy Gallien Krueger Gallien Krueger Legacy

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY