Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 24.02.2020 - 00:01

Basové zesilovače Gallien-Krueger Fusion S

Série Gallien-Krueger Fusion S představuje zbrusu novou kolekci basových zesilovačů, zastoupenou modely GK 500S, GK 800S a GK 1200S s výkony odpovídajícími číslicím v názvu. Konstrukce je postavena na hybridním systému s koncovým stupněm Class-D a lampovým preampem osazeným trojicím elektronek 12AX7, z nichž jedna je vyhrazena pro zkreslený kanál.

K ovládání slouží deset potenciometrů zahrnujících citlivost vstupní sekce, nastavení čisté a zkreslené větve, čtyřpásmové aktivní korekce (60 Hz, 250 Hz 1 kHz, 7 kHz) a master. Krytky potenciometrů mají podsvícené rysky a jejich zmáčknutím se aktivují voicingové funkce, muting a další parametry, které výrazně navyšují zvukovou flexibilitu této produktové řady.

Na zadní straně hliníkového šasi je umístěn síťový spínač, linkový XLR výstup s odepínáním uzemnění a volbou pre/post, minijackové zdířky pro sluchátka a Aux In, vstup ladičky, zdířku footswitche (clean/od), send/return efektové smyčky a dva paralelně zapojené Speakony s přepínačem impedancí v konfiguracích 4 nebo 8, 4+4, 4+8 ohmů.

Stejně jako u kolekce Legacy Series používají aparáty Fusion S speciální systém propojující jednotlivé komponenty, což eliminuje případné problémy vznikající teplotními výkyvy a konstatními vibracemi. Výsledný zvuk pozitivně ovlivňují také kvalitní desky plošných spojů s pozlacenými konektory a chlazení zajišťuje dvojice větráků na pravém boku skříně.

Oficiální ceny basových zesilovačů ze série Gallien-Krueger Fusion S se na českém trhu pohybují v následujících relacích: GK 500S cca 27000 Kč, GK 800S cca 34000 kč, GK 1200S cca 38200 Kč. Všechny modely mají identické rozměry 61 x 291 x 271 mm a hmotnost 2.3, 2.6 nebo 2.9 kg podle typu.

Tagy Gallien Krueger Gallien-Krueger Fusion S

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY