Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 12.05.2019 - 00:01

Basové efekty Ashdown řady PRO FX

Britský Ashdown Engineering uvedl na trh novou profesionální sérii basových efektů PRO FX, kterou tvoří trojice kompresorů Studio Compressor, Macchiato Compressor, Velvet Compressor, zkreslení Triple Shot Drive a filtrace Type 23 Dynamic Filter. Všechny modely jsou z důvodů maximalizace dynamické odezvy a projekce napájeny 18V adapterem, mají odolné šasi z ocelového plechu a kvalitní konektory Neutrik.

Studio Compressor - jak napovídá název, tato verze nabízí čistý a neutrální sound studiových rackových kompresorů, ovladač Gain určuje celkovou hlasitost, Ratio ovlivňuje míru komprese a Threshold nastavuje úroveň, od níž se začíná dynamický proces aktivovat.

Macchiato Compressor - model navržený podle specifikací basisty Guye Pratta (David Gilmour, Madonna, Michael Jackson atd.) má pevně nastavený kompresní poměr a díky potenciometrů Dark, Medium, Light jej lze využít jako třípásmový ekvalizer. Páčkový switch Subsonic Filter redukuje nejnižší frekvence.

Velvet Compressor - jednoduše ovladatelný kompresor s pokročilým okruhem vybaveným potenciometrem Input s trojicí barevných indikačních diod, který nastavuje hladinu vstupního signálu s optimalizovaným atakem a dozněním (decay). Knoflík Output určuje celkovou výstupní hlasitost a Compact mění současně parametry gainu, míry komprimace a thresholdu

Triple Shot Drive - netradičně koncipovaný basový distortion s velkým rozsahem gainu. Potenciometry Dark, Medium, Light odpovídají korekčním členům basů, středů, výšek a ke každému frekvenčnímu ovladači je přiřazen knoflík Roast, který ovlivňuje míru zkreslení u daného pásma. Toto řešení nabízí širokou zvukovou flexibilitu a při nastavení funkcí Roast na minimum je efekt použitelný také jako klasický třípásmový ekvalizer.

Type 23 Dynamic Filter - obálková filtrace s přímočarým ovládáním pomocí potenciometru Sensitivity pro nastavení výraznosti efektu vůči hlavnímu signálu. Trojice napěťově řízených jednotek, z nichž u dvou lze volit mezi frekvenčními mody High/Low, využívá oscilátory s frekvenčními režimy Low, High, Blended nastavitelnými přepínačem umístěným na spodní straně šasi.

Ceny jednotlivých modelů by se měly na evropském trhu pohybovat v následujících relacích: Studio Compressor cca 310 eur, Macchiato Compressor cca 320 eur, Velvet Compressor cca 330 eur, zkreslení Triple Shot Drive cca 290 eur a filtrace Type 23 Dynamic Filter cca 280 eur. Součástí dodávky je firemní 18V adapter.

Tagy Ashdown Ashdown PRO FX
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY