Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 25.12.2018 - 00:01

Basové cvičítko Laney Mini-Bass-NX

K malým kytarovým kombům Laney řady Mini přibyl basový model Mini-Bass-NX částečně využívající technologii převzatou z vyšších sérií aparátů Nexus. Kompaktní cvičítko o rozměrech 146x205x130 mm a hmotností 1.42 kg je vybaveno koncovým stereo zesilovačem s výkonem 2x3 W zapojeným do dvou širokopásmových reproduktorů s průměrem 3 palce.

Jednokanálový preamp nabízí ovladače gainu, hlasitosti, tónovou clonu a aktivní korekční parametr Tilt s neutrální střední polohou. Otáčením knoflíku po směru hodinových ručiček dochází ke zvýraznění středových plus výškových pásem a zároveň jsou ořezávány basy. Při otáčení doleva funkce pracuje v obráceném gardu.

K ekvalizaci tónu slouží také tlačítko Shape upozaďující středová pásma a zvýrazňující spodní a vyšší frekvence, vedle potenciometru celkové hlasitosti jsou umístěny minijackové konektory pro sluchátka, Aux In a LSI (Laney Smart Interface). Posledně jmenovaná funkce umožňuje pomocí LSI kabelu (je součástí balení) propojit kombo s mobilní aplikací Tonebridge a využívat vzorky ze zvukové knihovny.

Laney Mini-Bass-NX lze napájet 12V DC adapterem, jehož vstupní zdířka je zasazena do zadního plastového úchytu nebo 6 tužkovými AA bateriemi s šachtou na spodní straně kabinetu. Kromě samotného aparátku a LSI kabelu získá majitel i tříměsíční bezplatný přístup k tabulaturám webu Ultimate Guitar. Cena novinky by se měla na evropském trhu měla pohybovat okolo 70 eur.

Tagy Laney Laney Mini-Bass-NX

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY