Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basová komba Peavey z inovované edice MAX

Společnost Peavey Electronics letos inovovala řadu basových komb ze série MAX a výsledkem je čtveřice kompaktních modelů nesoucích označení MAX 100 1x10, MAX 150 1x12, MAX 208 2x8, MAX 250 1x15+tweeter a MAX 300 2x10, jejichž prototypy měly premiéru na letním veletrhu NAMM, kde získaly ocenění Editors Choice Award.

Od předchozí edice se novinky liší jak modifikovaným okruhem preampu a koncového zesilovače, tak i konstrukcí skříně v šedé kožence se zaoblenou horní čelní hranou, přes kterou je přetažena černá ochranná mříž z ocelového plechu, přední ozvučnice je pro lepší odposlech montována v úhlu a hlavní panel byl přemístěn na zadní stranu horní desky.

Společným jmenovatelem jednokanálových komb s možností zkresleného modu jsou třípásmové korekce se zdvihem +- 15 dB, ovladače gainu a masteru, dva vstupní jacky pro připojení aktivního/pasivního nástroje a pětice tlačítek aktivujících overdrive, contour středových pásem, mid-shift, bright, chromatickou ladičku a funkci Kosmoc-C pracující na bázi enhanceru ovlivňujícího harmonickou složku signálu.

Zadní strana šasi je vyhrazena pro symetrický XLR DI výstup s odepínáním uzemnění, send/return sériové efektové smyčky, vstup footswitche, dva minijackové konektory sluchátek/Aux In a výstupní Speakon pro zapojení externího kabinetu.

Reproduktory chrání firemní technologie DDT (limiter), dostatečnou projekci nízkých frekvencí zaručují čelní kruhové bassreflexy a variantu 2x8 lze pomocí integrovaného stojanu naklopit na pravý bok, což oceníte především na menších pódiích, jejichž rozměry nedovolují hráči dostatečný odstup od aparátu.

Verze MAX 208 disponuje výkonem 200 W a u ostatních komb vyjadřuje maximální (ne RMS) výkon jejich tranzistorových koncových jednotek číslo v názvu. Ceny byly nastaveny v rozmezí od 200 do 450 dolarů podle typu komba, sériová výroba nových verzí by měla být spuštěna pravděpodobně v průběhu listopadu.

Tagy Peavey Peavey MAX

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY