Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 12.05.2022 - 00:01

Basová hlava Trace Elliot TE-1200: masivní výkon a dvoupásmový kompresor

Legendární britská značka Trace Elliot, která je součástí holdingu Peavey Electronics Europe Ltd, se po miniaturním basovém zesilovači a kombech řady ELF hlásí opět o slovo, a to s aparátem nesoucím označení TE-1200, nabízejícím jednokanálový preamp, patentovaný dvoupásmový kompresor, širokou konektivitu a masivní výkon 1200 W při impedanci 4 ohmy. K profesionálnímu modelu, jenž zúročuje více než čtyřicetileté zkušenosti Elliotu s vývojem a výrobou basových aparátů, by měla v blízké době přibýt také dvojice kabinetů TE Pro 4x10 a 2x12.

Čelní panel s kovovými madly pro lepší manipulaci je osazen potenciometrem gainu, masteru (Output – celková hlasitost) a čtyřpásmovým aktivním ekvalizerem s následujícími frekvenčními pásmy: basy 75 Hz, nižší středy 600 Hz, vyšší středy 2 kHz, výšky 5 kHz. Ke korekcím je přiřazeno voicingové tlačítko Pre-Shape, a další spínač aktivuje integrovaný dvoupásmový kompresor opatřený nezávislými ovladači Lo-Band / Hi-Band ovlivňujícími parametr threshold.

Pomocí přepínače Pre lze navíc kompresor umístit před či za ekvalizační obvody, instalován je i spínač Mute a kromě nástrojového vysokoimpedančního vstupu je možno také využít sluchátkový výstup vedoucí z preampu. Pokud je do tohoto konektoru zapojen jack, signálová cesta mířící do koncové jednotky se automaticky přeruší. Aparát je samozřejmě chráněn proti zkratu, clippingu, přehřátí atd.

Na zadní straně najdeme dva paralelně zapojené Speakony Neutrik pro boxy s celkovou minimální impedancí 4 ohmy, kolébkový síťový spínač, volič napětí (100-120 / 220-240 V), send a return bufferované efektové smyčky s 2 režimy citlivosti, jackové zdířky Preamp Out / Power Amp In, kompenzovaný výstup pro ladičku, linkový XLR DI výstup s odepínatelným uzemněním a možností využít korekce v modech Pre/Post. Nechybí nahrávací port USB-B a dvojice DIN konektorů MIDI In / Out, kdy první z nich funguje také jako vstup pro firemní footswitch aktivující kompresor, voicingový mod ekvalizeru, funkci mute a ef. smyčku.

Oficiální cena basové hlavy Trace Elliot TE-1200 o rozměrech 305 x 305 x 92 mm a hmotnosti 5.22 kg byla v případě amerického trhu nastavena okolo hranice 1000 dolarů. Součástí dodávky je také zmíněný čtyřtlačítkový MIDI footswitch s kabelem (8 vodičů) dlouhým cca 7.6 m, polstrovaný gig bag a kit pro montáž zesilovače s výškou 1.5 U do racku.

Tagy Trace Elliot Trace Elliot TE-1200

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY