Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 14.08.2020 - 00:01

Basová hlava Mesa Boogie Subway TT-800

K basovým zesilovačům Mesa Boogie Subway D-800, D-800+ a WD-800 přibyla nová vlajková loď této edice, nesoucí označení Subway TT-800. Hybridní aparát s lampovým preampem a koncovou Class-D sekcí o výkonu 800 W disponuje dvojicí kanálů, poskytujících zvukový charakter dnes už nevyráběného modelu 400+ i modernější sound série Subway, což společně s řadou praktických funkcí dělá z novinky velmi flexibilní zesilovač použitelný napříč hudebními žánry.

Preamp osazený trojicí elektronek Mesa 12AT7 nabízí přepínače s globálními korekčními parametry Deep a Bright, míru vstupní citlivosti s návazností na atak a celkovou projekci lze volit switchem High/Low a nechybí funkce Mute. Kanál One, inspirovaný známým aparátem Bass 400+, nabízí ovladač gainu, variabilní high-pass filtr s frekvenčním rozpětím 25 Hz – 125 Hz a pasivní třípásmový ekvalizer, jehož možnosti posiluje ovladač Mid-Shift.

Druhý kanál Subway, který se oproti klasickému zvuku první větve vyznačuje průraznějším tónem s pevnějším podáním nízkých pásem a brilantními výškami, je opět vybaven potenciometrem gainu, high-pass filtrem, ale třípásmové korekce jsou tentokrát řešeny aktivními obvody se zdvihem +-12 dB a pracovní bod středových pásem je možno nastavovat parametrem Mid-Freq fungujícím v rozsahu 150 Hz a 2 kHz.

Každá větev má samozřejmě samostatnou hlasitost, takže nastavení vhodného poměru obou kanálů je otázkou několika sekund. Další jednotku ovlivňující zvukový témbr představuje overdrive sekce O/D Symmetry, která umožňuje plynule ovládat clipping výkonového zesilovače – poloha Sym nabízí detailně konturovaný sušší drive, zatímco pozice Asym přináší hřejivější organický sound s bohatými harmonickými složkami.

Zadní strana lehkého hliníkového šasi je vyhrazena pro dvojici kabinetových Speakonů s přepínatelnou impedancí 2/4/8 ohmů, zdířky sluchátek a footswitche, Aux In, vstup tuneru, napájecí USB port, dvojici bufferovaných efektových smyček (jedna pro každý kanál) a stejný počet symetrických lampou ošetřených XLR výstupů (Post Masters a Pre-EQ) opatřených přepínači line/mic a odepínáním uzemnění.

Oficiální cena basové hlavy Mesa Boogie Subway TT-800 o rozměrech cca 10 x 30.5 x 29 cm a hmotnosti okolo 3.3 kg byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 1100 dolarů. Dokoupit lze také kit pro montáž zesilovače do racku.

Tagy mesa boogie Mesa Boogie Subway TT-800
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY