Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basa Vintage V964 NAT: Music Man za hubičku

Baskytary Music Man Stingray, u jejichž zrodu stál v sedmdesátých letech kromě zakladatele firmy Forresta Whitea také Leo Fender, patří mezi bestsellery, ovšem ceny těchto nástrojů vyráběných v kalifornském San Luis Obispo nepatří k nejnižším. Pro méně majetné hráče se v dnešní době nabízí řada levnějších alternativ a jednou z nich je i nový čtyřstrunný model Vintage V964 NAT, který se podobně jako jiné nástroje značky Vintage může pochlubit velmi příznivým poměrem cena/výkon.

Basa patřící do kolekce ReIssued má topolový korpus doplněný černým akrylátovým pickguardem v oválném stylu Music Man a javorový krk s pohodlným C-profilem je k tělu připevněn čtveřicí vrutů. Hmatník z identického materiálu nese 21 jumbo pražců a nultý pražec z grafitové směsi o šířce 42.5 mm. Menzura činí standardních 864 mm.

Přenos zvuku obstarává kobylkový humbucker Wilkinson Double Coil B WSM4 s masivními nástavci cívek a trojicí stavěcích šroubů. Snímač je ovládán potenciometrem hlasitosti a třípásmovým aktivním ekvalizerem, jehož korekce se zdvihem +-12 dB byly kalibrovány následovně: basy – 100 Hz, středy – 2 kHz a výšky – 5 kHz.

Hardware s chromovaným povrchem sestává z jednoduše nastavitelné masivní kobylky s válečkovými kameny, kulatého srážeče strun D,G a spolehlivých ladicích strojků Wilkinson WJBL200 s otevřenými mechanikami, třílistými rondely a odlehčenou konstrukcí. Malá hlavice společně s typickým uspořádáním strojků v konfiguraci 3+1 eliminují případné přepadávání nástroje.

Cena modelu Vintage V964 NAT v přírodním transparentním laku se v českých obchodech pohybuje pod hranicí 8 500 Kč. Nástroje této značky jsou sice vyráběny v asijské továrně, ale jejich vývoj má na starost renomovaný konstruktér Trevor Wilkinson a britský designérský tým. Na přiložených videích můžete posoudit zvuk starších baskytar řady Vintage V96, lišících se od popisované verze pouze lakem v klasickém odstínu Black.

Tagy vintage Vintage V964 NAT

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY