Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 15.08.2019 - 00:01

Basa Schecter Michael Anthony Koa Top USA

Po dvojici modelů z roku 2016 přichází značka Schecter s dalším signovaným nástrojem postaveným pro Michaela Anthonyho, basistu kapel Van Halen, Chickenfoot nebo The Circle. Čtyřstrunná verze Schecter Michael Anthony Koa Top USA konstrukčně vychází z populární série Model T, je osazena modifikovanými firemními snímači a produkci obstarává divize Custom Shop sídlící v kalifornském Sun Valley.

Základ korpusu tvořený třemi bloky jasanu proloženými ořechovými pláty je doplněn topem z exotického dřeva koa a šroubovaný krk ze tří kusů javoru a dvou zpevňujících prokladů z ořechu má profil Custom-C. Palisandrový hmatník s radiusem 12 palců nese 21 středně silných pražců GFS (German Silver Frets), akrylátové polohové značky a nultý pražec ze směsi GraphTech TUSQ.

Basa využívá středový půlený single coil a kobylkový singl Schecter SMA (Signature Michael Anthony), jejichž předlohou byl Anthonyho speciální snímačový set Monster Tone P/J. Pasivní verze disponují keramickými magnety a nabízejí pevný a průrazný tón. Ovládání sestává z třípolohového přepínače, hlasitosti a tónové clony.

Struny jsou ukotveny skrz tělo a přes bronzovou kobylku Schecter Custom BST míří do odlehčených ladicích strojků Hipshot s podlaďovačem Drop D na struně E. Veškerý hardware má matně černou povrchovou úpravu. Schecter Michael Anthony Koa Top USA bude dodáván v přírodním transparentním laku Natural, cena speciálu by se měla pohybovat okolo 3 000 dolarů. Předchozí modely Schecter postavené pro Michaela Anthonyho si můžete prohlédnout na přiloženém videu.

Tagy Schecter Schecter Michael Anthony Koa Top USA
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY