Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 15.08.2019 - 00:01

Basa Schecter Michael Anthony Koa Top USA

Po dvojici modelů z roku 2016 přichází značka Schecter s dalším signovaným nástrojem postaveným pro Michaela Anthonyho, basistu kapel Van Halen, Chickenfoot nebo The Circle. Čtyřstrunná verze Schecter Michael Anthony Koa Top USA konstrukčně vychází z populární série Model T, je osazena modifikovanými firemními snímači a produkci obstarává divize Custom Shop sídlící v kalifornském Sun Valley.

Základ korpusu tvořený třemi bloky jasanu proloženými ořechovými pláty je doplněn topem z exotického dřeva koa a šroubovaný krk ze tří kusů javoru a dvou zpevňujících prokladů z ořechu má profil Custom-C. Palisandrový hmatník s radiusem 12 palců nese 21 středně silných pražců GFS (German Silver Frets), akrylátové polohové značky a nultý pražec ze směsi GraphTech TUSQ.

Basa využívá středový půlený single coil a kobylkový singl Schecter SMA (Signature Michael Anthony), jejichž předlohou byl Anthonyho speciální snímačový set Monster Tone P/J. Pasivní verze disponují keramickými magnety a nabízejí pevný a průrazný tón. Ovládání sestává z třípolohového přepínače, hlasitosti a tónové clony.

Struny jsou ukotveny skrz tělo a přes bronzovou kobylku Schecter Custom BST míří do odlehčených ladicích strojků Hipshot s podlaďovačem Drop D na struně E. Veškerý hardware má matně černou povrchovou úpravu. Schecter Michael Anthony Koa Top USA bude dodáván v přírodním transparentním laku Natural, cena speciálu by se měla pohybovat okolo 3 000 dolarů. Předchozí modely Schecter postavené pro Michaela Anthonyho si můžete prohlédnout na přiloženém videu.

Tagy Schecter Schecter Michael Anthony Koa Top USA

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY